Ten test na spostrzegawczość nie daje spać po nocach. Ile kwadratów widzisz?

2024-02-27 12:50

Rozwiązywanie łamigłówek to nie tylko świetna zabawa, ale i doskonały sposób na wzmacnianie koncentracji i ćwiczenie umiejętności szybkiego kojarzenia faktów. Spróbuj się sprawdzić i odpowiedz na pytanie, ile kwadratów widzisz na obrazku?

Zagadka
Autor: test4exams screen Ile widzisz kwadratów na obrazku?

Dzieci uwielbiają wszelkie łamigłówki, rebusy i krzyżówki. To nie tylko fajny pomysł na wspólne spędzenie czasu, ale i doskonały sposób zdobywania wiedzy. Rozwiązywanie łamigłówek ma też inne zalety — ćwiczy koncentrację, skupienie uwagi oraz szybkość łączenia faktów. To wspaniałe ćwiczenie dla mózgu.

W formie 24: produkty szkodliwe dla mózgu

Zaburzenia koncentracji u dzieci

Coraz więcej dzieci cierpi na zaburzenia koncentracji i uwagi. Nie potrafią skupić się na lekcjach, wykonywanie zadań domowych sprawia im trudności, są nadmiernie pobudzone i przebodźcowane. Wynika to z wielu rzeczy, przede wszystkim z szybkiego tempa życia i... korzystania z urządzeń elektronicznych.

Większe zaburzenia koncentracji obserwuje się u uczniów, którzy długie godziny spędzają na smartfonie, przed ekranem laptopa czy konsoli do gier. Problem ze skupieniem uwagi coraz częściej mają i młodsze dzieci, które jeszcze nie korzystają z elektroniki lub korzystają z niej w niewielkim stopniu (np. przez oglądanie bajek). Nadmiar bodźców, przepełniony plan dnia, zbyt duża ilość obowiązków — te wszystkie czynniki jednakże nie oddziałują korzystnie na intensywnie rozwijający się układ nerwowy dziecka.

Łamigłówki, czyli powrót do analogowych rozrywek

Aby temu zapobiec i zadbać o prawidłowy rozwój mózgu u dziecka, warto pamiętać, że maluchów nie należy przebodźcowywać. Rodzice chcą spełnić wszystkie życzenia swoich pociech, ale może, zamiast na salę zabaw lepiej wybrać się na zwykły spacer do parku? Może lepiej wyłączyć telewizję i pograć w gry planszowe lub wspólnie rozwiązać kilka rebusów? Powrót do analogowych rozrywek, które rodzice pamiętają ze swojego dzieciństwa, to świetny pomysł wspólnego spędzania czasu i doskonały trening uwagi dla dziecka. Jednocześnie takie formy spędzania wolnego czasu dobrze wpływają na mózg dzieci.

Ile kwadratów widzisz na obrazku?

Przedstawiamy idealne ćwiczenie dla dzieci i rodziców. Sprawdź, czy jesteś wystarczająco uważny i powiedz, ile widzisz kwadratów na obrazku? Wiele osób szybko rzuca okiem na grafikę i mówi, że na obrazku jest 6 kwadratów. Tymczasem to błąd — warto patrzeć uważniej, bo prawidłowa odpowiedź brzmi: 10 kwadratów. Jeśli udzieliłeś jej w kilkanaście sekund, jesteś prawdziwym bystrzakiem!

Czytaj: Zagadka z podstawówki na logikę. Dorosłych doprowadza do szaleństwa

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza