Układ równań z 4 niewiadomymi. Jak szybko rozwiążesz tę zagadkę matematyczną?

2024-02-16 13:08

Ta zagadka z 4 niewiadomymi w prosty sposób sprawdzi twój matematyczny refleks. Choć nie jest trudna, wymaga trochę kombinacji w głowie. Jak wpadniesz na pierwszą prawidłową cyfrę, pójdzie jak z płatka. Gdy jednak czas odgadnięcia pierwszej liczby się wydłuży, przepadniesz z kretesem. Zmierzcie się z nami z tym zadaniem i koniecznie dajcie znać, ile czasu wam to zajęło.

Układ równań z 4 niewiadomymi. Jak szybko rozwiążesz tę zagadkę matematyczną?
Autor: Canva, opracowanie własne Układ równań z 4 niewiadomymi. Jak szybko rozwiążesz tę zagadkę matematyczną?

Tę prostą zagadkę w roli internetowego wyzwania zamieścił na swoim profilu tiktoker @adam_mirek. W krótkim filmiku zachęcił swoich obserwatorów do sprawdzenia, kto pierwszy ją rozwiąże. Jemu – zgodnie z czasem trwania filmiku- zajęło 28 sekund. Sprawdźcie, czy będziecie lepsi od niego.

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?

Rozwiąż układ równań z 4 niewiadomymi

Zadanie to można nazwać matematycznym sudoku z dodawaniem i odejmowaniem w roli głównej. W czterech liniach (2 pionowych i 2 poziomych) widzimy wyniki czterech równań: 14, 1, 7 i 10. Brakuje jednak ich części składowych. Autor zagadki proponuje zacząć od pierwszego poziomego z góry, jednocześnie kontrolując jego drugi wynik w pionie. Zadanie jest tylko z pozoru proste, ale tak naprawdę wymaga jednoczesnego myślenia o kilku wynikach. W głowie więc trzeba wykonać kilka obliczeń jednocześnie.

Rozwiązanie zagadki. Liczy się czas

Rozwiązanie zagadki to 5+9=14, 5+2=7, 9+1=10, 2-1=1.

Wynik jednak nie jest w niej najważniejszy, a czas jej wykonania. Najszybsi według deklaracji podanych w komentarzu rozwiązali ją w 10 sekund. A tobie ile zajęła?

Jeśli masz ochotę na więcej matematycznych zagadek koniecznie zobacz inne w naszym serwisie. Polecamy: Rodzice kompletnie skołowani zadaniem z matematyki z 1. klasy. O co w nim chodzi?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza