Lekcje ze ZDROWEGO ODŻYWIANIA będą obowiązkowe w szkołach!

2014-09-05 13:54

Lekcje ze zdrowego odżywiania zostają wprowadzone do szkół! Już od nowego roku szkolnego można wziąć udział w bezpłatnych wykładach z dietetykiem, które organizowane są w ramach ogólnopolskiego programu „Śniadaniowa Klasa”.  Obowiązkowe będą za to dodatkowe zajęcia kształtujące zdrowe nawyki żywieniowe.

Lekcje ze ZDROWEGO ODŻYWIANIA będą obowiązkowe w szkołach!
Autor: materiały prasowe Niedługo lekcje ze zdrowego odżywiania będą obowiązkowe w każdej szkole!

Ministerstwo edukacji pracuje nad nowelizacją rozporządzenia, które dotyczy programu „Owoce i warzywa w szkole”. W planach jest zobowiązanie dyrektorów szkół do przeprowadzania w ciągu roku dwóch zajęć promujących prawidłowe zasady odżywiania.

Zdrowe odżywianie w szkołach

Zajęcia ze zdrowego odżywiania mogą mieć różne formy, np. wspólnego spożywania drugiego śniadania w klasie, wykładów, warsztatów kulinarnych, konkursów, wycieczek do gospodarstw rolnych lub ogrodniczych czy zakładanie i prowadzenie ogródków szkolnych.

Skąd te zmiany? Wynikają one z badań oraz powikłań zdrowtnych dzieci i młodzieży. Okazuje się bowiem, że co piąty uczeń zmaga się z otyłością!

DIETA DZIECKA: Polskie dzieci spożywają ZBYT DUŻO CUKRU. Przez MAMY? >>

- Poziom świadomości młodzieży o profilaktyce zdrowotnej jest niestety nadal niski. Uczniowie jedzą nieregularnie posiłki, zapominają o tym pierwszym, a także spożywają głównie niezdrowe przekąski, zakupione w drodze do szkoły lub w sklepiku szkolnym. Dlatego cieszymy się, że Ministerstwo Edukacji planuje dodatkowe, obowiązkowe zajęcia – wyznała Małgorzata Sienkiewicz, dyplomowany technolog żywności, specjalista z Zakładów Tłuszczowych „Bielmar”, organizator akcji „Śniadaniowa Klasa”.

Warto wiedzieć, że już od tego roku można wziąć udział w bezpłatnych wykładach z dietetykiem, które są organizowane w ramach programu "Śniadaniowa Klasa". W tym roku z wykładów skorzysta aż 5000 osób! Wykłady prowadzone są w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach. Oprócz tego mogą się odbywać w klubach sportowych, centrach kultury czy na uniwersytetach.

ZDROWE ODŻYWIANIE. Dlaczego warto jeść 5 porcji warzyw i owoców? >>