Niezdrowe jedzenie zniknie ze szkolnych stołówek? Posłowie pracują nad zmianą ustawy o bezpieczeństwie żywienia

2014-09-08 12:05

Posłowie wypowiadają wojnę szkolnym stołówkom. Obecnie pracują nad zmianą ustawy o bezpieczeństwie żywienia, w której chcą zakazać sprzedaży jedzenia śmieciowego na stołówkach i w szkolnych sklepikach.

Niezdrowe jedzenie zniknie ze szkolnych stołówek? Posłowie pracują nad zmianą ustawy o bezpieczeństwie żywienia, stołówka
Autor: thinkstockphotos.com W szkolnych stołówkach będzie zakaz sprzedaży śmieciowego jedzenia?

Jedzenie dla dzieci na szkolnych stołówkach czy w sklepikach pozostawia wiele do życzenia. Niestety, mimo alarmujących danych, że polskie dzieci tyją szybciej niż amerykańskie, a na nadwagę lub otyłosć cierpi aż 28 proc. chłopców i 22 proc. dziewczynek w IV i VI klasach podstawowych, to i tak w szkole dzieci wciąż mają dostęp do niezdrowych przekąsek.

DIETA DZIECKA: dzieci, które samodzielnie gotują są zdrowsze [FILM] >>

Jedzenie w szkołach będzie zdrowsze!

Teraz jednak posłowie postanowili wypowiedzieć wojnę szkolnym stołówkom i sklepikom. Właśnie zaczęli pracę nad zmianą ustawy o bezpieczeństwie żywienia, w której chcą zakazać sprzedaży śmieciowego jedzenia w szkołach oraz myślą nad rozszerzeniem zakazu na wycieczki szkolne.

Obecnie ustawia wymienia, jakie produkty nie mogą pojawić się w szkolnych sklepikach. Dzieci nie będą mogły kupić słodyczy, które mają więcej niż 10 g cukru na 100 g, fast foodów oraz zupek instant. Oprócz tego produktami zakazanymi będą: słone przekąski (które mają 300 mg sodu na 100 g), słodkie serki i jogurty owocowe, drożdżówki, rogaliki, a także napoje gazowane i energetyki.

PRODUKTY DLA DZIECI tylko pozornie zdrowe. Zobacz jak łatwo się oszukać! >>