Częsty seks jest zdrowy i ułatwia zajście w ciążę

2014-05-09 14:56

Badania wykazują, że częsty seks wpływa na lepsze ukrwienie jajowodów i macicy oraz na jakość plemników oraz ułatwia zajście w ciążę. O niepłodności mówi się, gdy do ciąży nie dochodzi po roku regularnego współżycia bez stosowania antykoncepcji. Zanim więc wybierzecie się do lekarza, odpowiedzcie sobie na pytanie: jak często się kochacie?

Częsty seks to zdrowie!
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Częsty seks to silniejsze plemniki
  2. Częsty seks to zdrowsza macica

Częsty seks ułatwia zajście w ciążę. Zamiast zastanawiać się, dlaczego jeszcze nie macie dzieci, zacznijcie regularnie współżyć. Nie według kalendarzyka, „na gwizdek“ – tylko jak najczęściej. Tak, jak to robili nasi dziadkowie, którzy nie umieli wyliczać dni płodnych, a mieli po kilkoro dzieci.

Częsty seks to silniejsze plemniki

„Ale przecież nie można często, bo wtedy nasienie jest gorsze” – słyszą lekarze. Poza tym okres płodny to tylko 2–3 dni w miesiącu, więc wystarczy współżyć wtedy. Specjaliści mają jednak inne zdanie. Częste współżycie jest potrzebne i mężczyźnie, i kobiecie. Mężczyzna im częściej współżyje, tym lepszej jakości ma plemniki. Są badania, które wykazały, że po 7 dniach abstynencji u mężczyzny stwierdza się zmiany, które mogą utrudniać zapłodnienie. A badacze z Sydney dowiedli, że u mężczyzn ze słabymi plemnikami codzienne uprawianie seksu w tygodniu poprzedzającym owulację poprawia jakość plemników, zmniejszając rozmiary uszkodzeń w ich DNA.

Częsty seks to zdrowsza macica

U kobiety częste stosunki powodują lepsze ukrwienie jajowodów i macicy, a także wzmacniają czynność skurczową macicy, bo nasienie zawiera prostaglandyny – silny środek naskurczowy. Dzięki takiemu „treningowi” dróg rodnych plemniki łatwiej docierają do jajowodów, w których następuje zapłodnienie. Poza tym nasienie może przebywać w narządach rodnych 2–3 dni, więc przy regularnym współżyciu plemniki stale są obecne w ciele kobiety, gdzie mogą czekać na komórkę jajową.

miesięcznik "M jak mama"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza