PROBLEMY Z ZAJŚCIEM W CIĄŻĘ: CHEMIKALIA zawarte w środkach do prania ZMNIEJSZAJĄ PŁODNOŚĆ

2014-08-21 16:20

Amerykańscy naukowcy udowodnili, że chemikalia, wchodzące w skład środków do prania oraz płynów do zmiękczania tkanin, mogą powodować problemy z płodnością.

Problemy z zajściem w ciążę
Autor: thinkstockphotos.com Chemikalia, zawarte w żywności oraz środkach chemicznych, mogą przyczyniać się do problemów z płodnością.

Spis treści

  1. Problemy z zajściem w ciążę a chemikalia
  2. Problemy z zajściem w ciążę chorobą cywilizacyjną

Problemy z zajściem w ciążę ma już coraz więcej kobiet, a niepłodność powoli staje się chorobą cywilizacyjną. Z badań amerykańskich naukowców z Politechniki i Uniwersytetu Stanowego Wirginii wynika, że płodność kobiet mogą obniżać chemikalia znajdujące się w środkach do... prania.

Problemy z zajściem w ciążę a chemikalia

Naukowcy przeprowadzili badania na myszach. Sprawdzili, że te samice, które miały kontakt z osobami używającymi kosmetyków lub produktów chemicznych zawierających chlorek benzylodimetyloalkiloamoniowy i chlorek didecylodimetyloamoniowy (znajdujące się między innymi w płynach do zmiękczania tkanin czy mydłach do rąk) miały większe problemy z płodnością, niż samice, które nie miały dostępu do tych środków.

Dni płodne - wypróbuj kalkulator i oblicz swoje dni płodne

Problemy z zajściem w ciążę chorobą cywilizacyjną

Z dnia na dzień okazuje się, że szkodzi nam coraz więcej rzeczy - chemikalia zawarte w jedzeniu, kosmetykach, środkach czyszczących czy w wodzie. Mimo że substancje te są dokładnie badane, zanim zostaną wypuszczone na rynek, nikt nie sprawdza, jak one wpływają na płodność.

Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Wirginii przebadali tylko dwa środki chemiczne i już pojawiły się uzasadnione podejrzenia, że mogą one negatywnie oddziaływać na układy rozrodczy i hormonalny kobiet. Nad setkami innych chemikaliów jeszcze nikt się nie pochylił.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza