PROBLEMY Z ZAJŚCIEM W CIĄŻĘ: CHEMIKALIA zawarte w środkach do prania ZMNIEJSZAJĄ PŁODNOŚĆ

2014-08-21 16:20

Amerykańscy naukowcy udowodnili, że chemikalia, wchodzące w skład środków do prania oraz płynów do zmiękczania tkanin, mogą powodować problemy z płodnością.

Problemy z zajściem w ciążę
Autor: thinkstockphotos.com Chemikalia, zawarte w żywności oraz środkach chemicznych, mogą przyczyniać się do problemów z płodnością.

Spis treści

  1. Problemy z zajściem w ciążę a chemikalia
  2. Problemy z zajściem w ciążę chorobą cywilizacyjną

Problemy z zajściem w ciążę ma już coraz więcej kobiet, a niepłodność powoli staje się chorobą cywilizacyjną. Z badań amerykańskich naukowców z Politechniki i Uniwersytetu Stanowego Wirginii wynika, że płodność kobiet mogą obniżać chemikalia znajdujące się w środkach do... prania.

Problemy z zajściem w ciążę a chemikalia

Naukowcy przeprowadzili badania na myszach. Sprawdzili, że te samice, które miały kontakt z osobami używającymi kosmetyków lub produktów chemicznych zawierających chlorek benzylodimetyloalkiloamoniowy i chlorek didecylodimetyloamoniowy (znajdujące się między innymi w płynach do zmiękczania tkanin czy mydłach do rąk) miały większe problemy z płodnością, niż samice, które nie miały dostępu do tych środków.

Dni płodne - wypróbuj kalkulator i oblicz swoje dni płodne

Problemy z zajściem w ciążę chorobą cywilizacyjną

Z dnia na dzień okazuje się, że szkodzi nam coraz więcej rzeczy - chemikalia zawarte w jedzeniu, kosmetykach, środkach czyszczących czy w wodzie. Mimo że substancje te są dokładnie badane, zanim zostaną wypuszczone na rynek, nikt nie sprawdza, jak one wpływają na płodność.

Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Wirginii przebadali tylko dwa środki chemiczne i już pojawiły się uzasadnione podejrzenia, że mogą one negatywnie oddziaływać na układy rozrodczy i hormonalny kobiet. Nad setkami innych chemikaliów jeszcze nikt się nie pochylił.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza