Pokój dla dziecka: malowanie po ścianie

2009-09-25 17:03

Siostry uwielbiają rysować. Zwłaszcza po ścianach. Specjalnie dla nich powstał pokój, w którym jest to dozwolone. A nawet wskazane. To było spełnienie ich marzeń! Trzyletnia Bianka i jej młodsza siostra Pola mogą wreszcie robić to, czego dzieciom zazwyczaj się zabrania. Projektantka programu Baby Room, emitowanego przez Polsat Café, stworzyła dla nich przestrzeń, w której pasje dziewczynek mogą się swobodnie rozwijać.

Pokój utrzymany jest w jasnych barwach. Podłogi i meble są białe, a tym samym pasują do pozostałych wnętrz w mieszkaniu, którego właściciele preferują styl skandynawski.

Zdaniem eksperta
Magdalena Czerwińska
Magdalena Czerwińska, stylistka

Morze bieli w pokoju dzieci? Czemu nie!

Biały pokój dla dziewczynki? To propozycja dla tych, którym znudziły się róże w sypialniach małych księżniczek i błękity w komnatach dzielnych królewiczów.

Nie bójmy się białego - za sprawą dodatków i zabawek w pięknych, soczystych kolorach pomieszczenie nie będzie się kojarzyć ze szpitalną salą. Matowoczarna ściana-tablica stanowi świetny kontrapunkt dla jasnych mebelków i podłogi, a dzięki temu, że z reguły jest zakolorowana, nie wygląda przygnębiająco i nie przytłacza wnętrza.

miesięcznik "M jak mieszkanie"