Zamiast płynu do płukania, wlewam do prania 15 ml tego kosmetyku. Firanki są gładkie i pachnące

2024-03-11 13:57

Porządki przed Wielkanocą czas zacząć. Jeśli chcesz, żeby twój dom zachwycał czystością i świeżością, a do tego był bezpieczny dla dziecka - czyli wolny od silnej chemii - to mamy patent idealny dla ciebie. Sama przetestowałam go w domu i od tamtej pory polecam go każdej koleżance. Wystarczy wlać do prania firanek ten kosmetyk, aby nie tylko zyskać czyste i białe firanki, ale też zapomnieć o ich prasowaniu.

Zamiast płynu do płukania, wlewam do prania 15 ml tego kosmetyku. Firanki są gładkie i pachnące
Autor: Getty Images Zamiast płynu do płukania, wlewam do prania 15 ml tego kosmetyku. Firanki są gładkie i pachnące

Zanim się obejrzymy, nadejdzie czas, aby przyszykować dom na Wielkanoc. Poza czystymi oknami śnieżnobiałe firanki to punkt honorowy.

Nie chcąc jednak tracić czasu na prasowanie firanek, które pogniotły się podczas prania, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Ponadto, dodając do pralki ten kosmetyk, będziemy cieszyć się gładkimi firankami bez zagnieceń.

Zobacz także: Brzydki zapach ze zlewu? Wystarczą dwa domowe składniki, żadnej chemii

Spis treści

  1. Jak prać firanki w pralce?
  2. Jak prać firanki żeby nie miały zagnieceń?
  3. W czym prać firanki?
Porządek w pokoju – jak nauczyć dziecko sprzątania po sobie?

Jak prać firanki w pralce?

Nie każdy w dzisiejszych czasach decyduje się na firanki. Wiele osób zastępuje je roletami lub żaluzjami. Firanki wprowadzają jednak do mieszkania powiew świeżości, mogą stanowić ciekawą ozdobę we wnętrzu, a przede wszystkim zapewniają większą intymność.

Mając w domu firanki, należy jednak odpowiednio je pielęgnować. Zaleca się pranie firanek raz na dwa miesiące, aby zawsze cieszyły oko, a nie były przesłoną, na której tylko osiada kurz.

Najlepszym sposobem, aby firanki zachowały swój kształt, jest pranie ręczne. Dotyczy to szczególnie firanek wykonanych z delikatnego materiału. Pranie firanek w pralce jest zalecane przy temperaturze 30 stopni Celsjusza.

Po upraniu i rozwieszeniu wilgotnych firanek nigdy jednak nie mamy pewności, że nie będziemy musieli ich prasować.

Ten trik zmienia jednak wszystko.

Jak prać firanki żeby nie miały zagnieceń?

Chcąc mieć czyste firanki bez zagnieceń i jednocześnie nie wyobrażając sobie, żeby prać je ręcznie, warto przestrzegać kilku zasad.

Po pierwsze istotna jest nie tylko niska temperatura maksymalnie 30 stopni Celsjusza, al. również maksymalne obroty. Nie powinny one przekroczyć 400 obrotów na minutę.

Po drugie nie należy pakować do pralki firanek z całego mieszkania na raz. Chcąc zmniejszyć ilość zagnieceń, warto prać firanki, wykorzystując 1/3 pojemności pralki. Na przykład dwie firanki naraz.

W czym prać firanki?

Poza powyższymi zasadami warto również skorzystać ze sprytnego triku, dzięki któremu firanki pozostaną gładkie i bez zagnieceń.

W tym celu wystarczy wlać do pralki około 15 ml odżywki do włosów. Po wyjęciu z prania zapomnimy w ogóle, czym jest konieczność prasowania firanek. Dzięki temu więcej czasu zostanie na zabawę z dziećmi.

Czytaj także: Jak zrobić domowe środki czystości? 10 sprawdzonych przepisów

Ekspertka od „Magii sprzątania” przy dzieciach zmienia priorytety. „W domu panuje bałagan”