11-latka z Sosnowca została porwana? Zatrzymano 39-letniego mężczyznę

2023-08-08 9:44

11-letnia Wiktoria wyszła wyrzucić śmieci i nie wróciła do domu. Okazało się, że za zniknięciem dziewczynki może stać 39-letni mężczyzna, który już wcześniej był skazany za przestępstwa seksualne.

11-letnia Wiktoria z Sosnowca została porwana?
Autor: Getty Images/Materiały prasowe policji 11-letnia Wiktoria z Sosnowca nawiązała kontakt z 39-letnim mężczyzną.

Tą historią w ostatni weekend żyła cała Polska. 11-letnia dziewczynka z Sosnowca wyszła z domu, żeby wyrzucić śmieci i już do niego nie wróciła. Przerażeni rodzice szybko powiadomili służby, a Wiktorii zaczęła szukać policja w całym kraju. Uruchomiono również program Child Alert, dzięki któremu wizerunek Wiktorii został natychmiast rozpowszechniony w mediach.

Po ponad dobie poszukiwań Wiktorię udało się odnaleźć całą i zdrową. Dziewczynka miała przebywać w województwie zachodniopomorskim, ale z uwagi na jej dobro nie udzielano szczegółowych informacji. Dziś jednak na światło dzienne wypłynęły nowe, przerażające fakty.

Zaginięcie 2,5-letniego Huberta spod Koszalina

Zatrzymano 39-letniego mężczyznę

Według informacji mediów (początkowo RMF FM, później Interii) 11-letnia Wiktoria została odnaleziona kilkaset kilometrów od domu, w województwie zachodniopomorskim. Z jej zaginięciem miał mieć związek 39-letni mężczyzna, który już wcześniej miał zostać skazany za przestępstwa seksualne. Mężczyzna miał nawiązać kontakt z dziewczynką przez internet i skłonić ją do podróży na Pomorze. Jak pisze Wirtualna Polska, 11-latka miała sama opuścić dom i udać się na stację kolejową, gdzie czekał na nią 39-latek.

Rodzice o niczym nie wiedzieli

Rodzice nie mieli pojęcia, że ich córka może utrzymywać jakieś relacje i znajomości w internecie. Dziewczynka nie miała komputera, ale na jej telefonie znaleziono zainstalowaną aplikację do rozmów. Gdy Wiktoria nie wróciła do domu, wpadli w przerażenie, szukali pomocy wszędzie, nawet u jasnowidza. 

Na szczęście Wiktorię udało się szybko odnaleźć całą i zdrową. Obecnie dziewczynka przechodzi badania w szpitalu w Koszalinie.

Bezpieczne dziecko w internecie

Edukacja dzieci na temat bezpieczeństwa w internecie jest ważnym obowiązkiem każdego rodzica. Warto na telefonie dziecka zainstalować filtry pozwalające kontrolować rodzicom możliwość otwierania niektórych stron i aplikacji, pobierania programów czy plików. Oprócz tego należy uświadamiać dzieci na temat możliwych czyhających na dzieci w sieci, tłumaczyć, by nigdy nie podawały nikomu swoich danych osobowych, a także nie zgadzały się na spotkania z żadnymi osobami poznanymi w internecie.

Czytaj: Jak założyć filtry i blokady rodzicielskie na telefonie dziecka?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza