7. Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni – moc atrakcji dla dzieci

2018-08-03 16:29

Zapraszamy na wakacyjne spotkania z pisarzami i dobrą literaturą! Już po raz siódmy we współpracy z włodarzami Gdyni Murator EXPO organizuje Nadmorski Plener Czytelniczy. W programie spotkania z 40 lubianymi i znanymi autorami, bogata oferta książek przygotowana przez blisko 70 wydawnictw oraz liczne atrakcje dla całych rodzin. Zapraszamy od 10 do 12 sierpnia!

plener czytelniczy
Autor: Getty images

Atrakcje dla dzieci i młodzieży

Jak co roku na dzieci i młodzież czeka wiele atrakcji. Spotkania z lubianymi autorami, wśród których m.in.: Barbara Kosmowska, Marta Guzowska oraz Bartosz Kwiecień, finalista programu MasterChef Junior III. Na najmłodszych i tych nieco starszych czekają także m.in.: spotkanie oraz warsztaty wokół książki o kocie Antonim w Muzeum Miasta Gdyni, a na scenie Pleneru warsztaty z ilustrowania bajek, rodzinne czytanie organizowane przez Fundację Miasto Słów oraz warsztaty z języka angielskiego przygotowane przez wydawnictwo Preston Publishing.

W ramach Pleneru, organizatorzy Nagrody Literackiej Gdynia oraz pracownicy Biblioteki Gdynia, zaproszą na literackie (i nie tylko) atrakcje przeznaczone dla całych rodzin, w programie m.in.: warsztaty z kreatywnego tworzenia książek, warsztaty origami, literacka fotobudka i aktywne czytanie bajek.

7. Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni – wybrane atrakcje dla dzieci 

  • 10 sierpnia (piątek) 12:00 - 12:50 – Warsztaty z ilustrowania bajek - w ich trakcie odczytany zostanie fragment wybranej bajki, a każdy z uczestników otrzyma go w wydrukowanej formie (do wyboru: różna czcionka, format oraz papier). Zadaniem dzieci będzie stworzenie ilustracji do tekstu. Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do12 lat. Miasto Słów, scena Pleneru
  • 10 sierpnia (piątek) 12:00 - 16:00 – Gdyńskie wędrówki kota Antoniego - spotkanie oraz warsztaty wokół książki o kocie Antonim. Wstęp wolny. Kocie podróże w czasie i przestrzeni narysowała Joanna Czaplewska. Historie miasta z morza i marzeń, specjalnie dla dzieci, opisała Dorota Abramowicz. Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni. Strefa Kota Antoniego
  • 10 sierpnia (piątek) od 12.00 – „Moja książka” – warsztaty kreatywnego tworzenia książek przygotowane przez zagranicznych wolontariuszy Biblioteki Gdynia. Organizatorzy Nagrody Literackiej Gdynia i Biblioteka Gdynia, stoisko nr 24.
  • 11 sierpnia (sobota) 11:00 - 11:50 – Bartosz Kwiecień - spotkanie z finalistą programu Masterchef Junior III. Burda Książki, scena Pleneru
  • 11 sierpnia (sobota) 14:00 - 14:50 – Teatrzyk Kamishibai – warsztaty teatralno-plastyczne. Organizatorzy Nagrody Literackiej Gdynia i Biblioteka Gdynia, stoisko nr 24.
  • 12 sierpnia (niedziela) 15:00 - 15:50 – „Morski świat” – warsztaty tworzenia origami przygotowane przez zagranicznych wolontariuszy Biblioteki Gdynia.Organizatorzy Nagrody Literackiej Gdynia i Biblioteka Gdynia, stoisko nr 24.
  • 12 sierpnia (niedziela) 16:00 - 16:50 – Marta Guzowska - spotkanie wokół  książki dla młodych czytelników „Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka zaginionej kamei” z popularną i nagradzaną autorką kryminałów, która debiutuje w nowej roli. Nasza Księgarnia, scena Pleneru.

7. Nadmorski Plener Czytelniczy, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego, Gdynia 

Serdecznie zapraszamy od piątku do niedzieli: 10-12 sierpnia 2018

Godziny otwarcia:

  • w piątek w godz. 12.00-19.00,

  • w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-19.00

Więcej informacji: muratorexpo.pl/plener

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza