Brafitting, czyli jak dobrać biustonosz?

2013-05-22 17:37

Dobór biustonosza, szczególnie dla kobiet karmiących, może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Termin brafitting doskonale odzwierciedla tę kwestię, gdyż oznacza on właśnie odpowiednie dobranie stanika. A zatem jak dobrać biustonosz, by piersi po ciąży pięknie wyglądały, a młoda mama czuła się komfortowo i atrakcyjnie?

brafitting czyli jak dobrac biustonosz
Autor: _materialy_prasowe

Nie każda kobieta odzyskuje w całkowitym stopniu kształt biustu sprzed ciąży. Dlaczego? Wszystko zależy od cech indywidualnych, takich jak elastyczność skóry czy stopień powiększenia piersi. Może się zdarzyć, że biust odzyska dawny wygląd nawet po 2 latach. Jednak do tego momentu bezwzględnie należy nosić odpowiednio dobrany biustonosz. Beata Wojciechowska – ekspert z firmy Alles – odradza biustonosze o głębokim dekolcie, gdyż wiotki biust nie będzie się długo trzymał w mocno wyciętej misce. Najlepiej jeśli dobór biustonosza w przypadku pań po ciąży i karmieniu będzie oparty o kilka zasad.
Najlepszy fason to biustonosz o dość poziomej linii dekoltu (wysoki na środku) i odpowiednio wysokiej misce – taki stanik sprawi, że biust będzie pewnie utrzymywał się na miejscu. Gdyby po zakończeniu karmienia okazało się, że różnica wielkości między piersiami uległa zwiększeniu, zamaskuje to biustonosz push-up z wyjmowanymi poduszkami. Aby różnica się wyrównała, należy włożyć poduszkę tylko do miseczki na mniejszą pierś.
Prawidłowo dobrany stanik to taki, o którym kobieta nie pamięta w ciągu dnia – nie może uciskać, uwierać ani powodować podrażnień. Biustonosz musi być wykonany z bezpiecznych materiałów i gwarantować poczucie komfortu. Firma Alles oferuje wiele modeli biustonoszy, wśród których każda mama znajdzie coś dla siebie (np. biustonosz Mama Coco).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza