Kampania społeczna "Bezpieczne dziecko w podróży". Fotelik samochodowy i nie tylko…

2015-09-01 8:00

W foteliku samochodowym powinno jeździć dziecko od pierwszych chwil życia aż do osiągnięcia wzrostu 150 cm. O tym, dlaczego tak jest i jak dobrać odpowiedni model fotelika, zapewniający bezpieczeństwo i wygodę najmłodszym pasażerom, informuje wakacyjna kampania społeczna "Bezpieczne dziecko w podróży".

Ogólnopolska kampania społeczna "Bezpieczne dziecko w podróży" ruszyła w lipcu bieżącego roku i ma trwać przez 3 miesiące (finał jest planowany na koniec września). Jej głównym celem jest edukacja rodziców w zakresie przewożenia najmłodszych w foteliku samochodowym, dotarcie do jak największej liczby zmotoryzowanych rodzin oraz zachęcenie opiekunów do analizy bezpieczeństwa pociech w trakcie podróży. Głównym organizatorem akcji jest Britax Rӧmer, a jednym z partnerów medialnych – Akpol, dystrybutor fotelików i wózków dla dzieci wspomnianej wyżej marki.

Na oficjalnej stronie internetowej kampanii społecznej zaprezentowano filmy z udziałem gwiazd telewizyjnych: Moniki Mrozowskiej, Pauliny Chylewskiej, Magdy Modrej, Krzysztofa Wieszczka, Ady Fijał, a także aktywnych blogerek, zainteresowanych tematyką dziecięcą. W ramach akcji zostały też przeprowadzone wywiady na antenie Radia Kolor oraz Polskiego Radia, a także w porannym programie telewizyjnym Pytanie na Śniadanie. Materiał wzbogacają wypowiedzi specjalisty w firmy Akpol, Małgorzaty Gromadzkiej, mówiącej m.in. o tym jak prawidłowo dobierać fotelik samochodowy w zależności od wzrostu i wagi pociechy czy jak go montować i właściwie naciągać pasy. Okazuje się bowiem, że aż 85 procent fotelików dziecięcych jest niewłaściwie instalowanych i nie zapewniają one tym samym odpowiedniej ochrony małym podróżnikom.

Kampanię społeczną można śledzić w internecie, gdzie cieszy się dużą popularnością. Pokazuje bowiem, że podróżowanie w foteliku samochodowym zapewnia poczucie bezpieczeństwa nie tylko dzieciom, lecz także rodzicom, a ponadto pozwala czerpać jednym i drugim większą przyjemność z jazdy.

Gwiazdy i blogujące mamy przestrzegają przed zagrożeniami na drodze, a także radzą, jak zapewnić komfort i bezpieczeństwo dziecku podczas jazdy samochodem oraz pieszych wycieczek. Woda, telefon komórkowy, osłony przeciwsłoneczne na szyby czy organizer na zabawki i książeczki to oprócz fotelika samochodowego jedne z najniezbędniejszych gadżetów podróżującej rodziny. Niezastąpiony w przypadku maluchów jest też wózek czy kocyk. Gwiazdy nie tylko dzielą się swoimi rodzicielskimi doświadczeniami, lecz także odpowiadają na pytania małych reporterów, dotyczące budowy i funkcji fotelika samochodowego, zasad przewożenia dzieci kiedyś i dziś oraz tego jak sprawić, by w podróży nie było nudno.

Więcej informacji na oficjalnej stronie kampanii społecznej oraz na kanale You Tube Britax Rӧmer Polska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza