"Kicia Kocia na plaży" i "Kicia Kocia na traktorze": recenzja książeczek dla dzieci

2015-06-11 14:50

"Kicia Kocia na plaży" i "Kicia Kocia na traktorze" to książki dla najmłodszych, które napisała i zilustrowała Anita Głowińska. Przeczytaj naszą recenzję tych dwóch bajek, opisujących przygody sympatycznej kotki.

Kicia Kocia number 1
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe "Kicia Kocia na plaży" i "Kicia Kocia na traktorze" to kolejne odsłony przygód sympatycznej kotki.

Spis treści

  1. "Kicia Kocia na plaży"
  2. "Kicia Kocia na traktorze"
Kicia Kocia na traktorze
Autor: materiał archiwalny

"Kicia Kocia na plaży" i "Kicia Kocia na traktorze" to książeczki dla dzieci, wydawane przez Media Rodzina. Ukazała się już cała seria bajek, a w każdej z nich kotka przeżywa inne przygody. Była już policjantką, poznała strażaka, gotowała obiad, zakładała zespół muzyczny, odwiedziła kosmos i uczyła się mówić "nie". W "Kici Koci na plaży" bohaterka wyrusza na wakacje, a w "Kici Koci na traktorze" - na wieś.

"Kicia Kocia na plaży"

"Kicia Kocia na plaży" świetnie sprawdzi się jako czytanka przed wyruszeniem na wakacje. Dziecko, po wysłuchaniu lektury i, co nie mniej ważne, obejrzeniu ilustracji, odpowiednio przygotuje się na nadmorską przygodę. Pozycja szczególnie przypadnie do gustu najmłodszym - 2-3-letnim dzieciom i tym, które udają się na plażę po raz pierwszy. Jednak i starsze - zaprawione w wyprawach dzieci z chęcią książeczkę przeczytają. Dzięki Kici Koci i jej mamie, które przed wycieczką skompletowały niezbędny ekwipunek: kostium plażowy, ekwipunek, krem z filtrem, kapelusik i wiele innych przydatnych przedmiotów, dzieci dowiedzą się, co warto spakować ze sobą, wybierając się nad wodę, a później mogą pomóc rodzicom w przygotowaniach.

"Kicia Kocia na plaży" przedstawia wakacyjny wypoczynek jako pełną atrakcji przygodę. Zbieranie muszelek, budowanie zamków z piasku, jedzenie lodów, gra w piłkę wodną i kąpiele w morzu - dziecku trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do zabawy. Książeczka, podobnie jak inne z tej serii, podkreśla również wagę przyjaźni na przykładzie relacji Kici Koci i jej kolegi Packa.

"Kicia Kocia na traktorze"

To kolejna odsłona przygód rezolutnej kotki. Tym razem Kicia Kocia odwiedza swojego wujka na wsi. Wujek ma ogromny sad pełen jabłek, ale równie duże wrażenie jak owocowe drzewka, robi na kotce traktor, który pomaga wujkowi odpowiednio zadbać o ogród. Przecież wszystkie dzieci lubią samochody, a co dopiero takie wielkie, jak ciągniki. "Kicia Kocia na traktorze" to także podana w przystępny sposób lekcja na temat tego, do czego traktor może się przydać i odpowiedź na gnębiące dzieci pytanie, dlaczego jest taki wielki. 

W książeczce znajdują się też praktyczne porady, jak zrobić zabawkowy traktor w swoim domu. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka kartonów, wykorzystać stare gazety, taśmę klejącą i rurki od papieru toaletowego - i domowy ciągnik gotowy! Po "Kicię Kocię na traktorze" warto więc sięgnąć, by dowiedzieć się, jak zorganizować dziecku świetną zabawę w wieś w domu i pomóc mu poznawać świat - tym razem od spokojniejszej - sielskiej i wiejskiej - strony.

"Kicia Kocia na plaży" "Kicia Kocia na traktorze" to książeczki przeznaczone dla dzieci od 2 do 6 lat. Treść bajek jest tak dobrana, że każde dziecko w tym przedziale wiekowym nie tylko zrozumie zawarty w nich przekaz, ale również pośmieje się podczas czytania umiejętnie dobranych fragmentów z rymowankami. Warto też dodać, że książeczki uczą dzieci dobrych nawyków: że do najlepszej zabawy wcale nie są potrzebne najdroższe zabawki, a wręcz przeciwnie - wystarczy radość z otaczającej przyrody i twórcze wykorzystanie przedmiotów, które mamy już w domu. Dzieci dowiedzą się też, że zdrowe odżywianie - pyszne jabłka - smakuje wyśmienicie i oczywiście, że warto być przyjaznym i pomocnym.

Kicia kocia na traktorze
Autor: Archiwum Mjakmama
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza