Kocyki z Martello – tylko bawełna organiczna!

2013-11-20 9:26

W szkołach rodzenia i poradnikach dużo się mówi i pisze na temat tego, jak ważny jest dotyk w pierwszych chwilach od przyjścia dziecka na świat. Kontakt ciałka niemowlaka z ciałem mamy nie tylko buduje bliskość i poczucie bezpieczeństwa, lecz także uodparnia niemowlę na bakterie z zewnętrznego świata.

kocyki z martello tylko bawelna organiczna
Autor: _materialy_prasowe

Kocyk, oprócz ubrania i pieluszki, jest pierwszym materiałem, z jakim styka się noworodek. Bardziej niż odcień czy wzór graficzny ważne jest to, z czego kocyk jest wykonany. Nie do przyjęcia są chemiczne włókna, które zaburzają równowagę elektrostatyczną organizmu. Najbezpieczniejsze są kocyki z bawełny organicznej. Musi ona mieć certyfikaty ekologiczne. Polska firma Martello do produkcji kocyków używa bawełny z renomowanymi certyfikatami organiczności, jak GOTS, Eu Eco Label oraz bioRE, które przyznawane są bawełnie tylko wtedy, gdy są utrzymane rygorystyczne warunki jej uprawy. W tym procesie zakazane jest używanie pestycydów i defoliacja roślin. Każdy etap produkcji aż po barwienie odbywa się bez użycia szkodliwych związków chemicznych. Bawełna organiczna jest silna, sprężysta i wytrzymała na zużycie. Pozwala skórze malucha na swobodne odprowadzanie nadmiaru ciepła. Kocyk z przędzy organicznej gwarantuje, że dziecko się nie spoci i nie będzie miało styczności z chemicznymi domieszkami.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza