Łóżeczko dla dziecka – jak dokonać odpowiedniego wyboru?

2014-01-23 7:00

Wybór łóżeczka dla dziecka to prawdziwe wyzwanie dla rodziców. Jakie funkcje powinien mieć mebel i na co zwracać uwagę wybierając łóżeczko dla dziecka?

lozeczko dla dziecka jak dokonac odpowiedniego wyboru
Autor: _materialy_prasowe

Łóżeczka dla dzieci dostępne są w wielu wzorach i modelach oraz w różnych cenach. Oferowane wymiary tych mebli to: 120 x 60 i 140 x 70 cm. Podstawowe kryteria, jakimi powinniśmy kierować się przy wyborze łóżeczka dla dzieci, to jakość wykonania, uniwersalność i oczywiście bezpieczeństwo. Nie należy jednak zapominać o aspekcie wizualnym.

Europejskie Normy Bezpieczeństwa, jakie powinno spełniać łóżeczko dla dziecka, określają wymagania w zakresie bezpieczeństwa dla łóżek i dotyczą materiałów, konstrukcji, pakowania itp. To one regulują m.in. zasady:

  • dotyczące wymaganej odległości między szczebelkami
  • oznaczania na łóżeczku w sposób widoczny maksymalnej wysokości materaca
  • eliminują łóżeczka pokryte łatwopalną farbą.

Ponieważ ząbkujące dziecko ma częsty kontakt z powierzchnią łóżeczka, bardzo ważną kwestią jest zastosowanie do jego wykończenia nietoksycznych farb i klejów (najlepiej wyprodukowanych na bazie wody). Doskonałym rozwiązaniem jest też zamontowanie gryzaków na dłuższych krawędziach mebla.

Podczas wyboru łóżeczka dla dzieci należy sprawdzić stabilność mebla i solidność wykonania (najlepiej jeśli użyto w tym celu litego drewna). Warto wybierać uniwersalne meble dla dzieci, bo będzie można wykorzystać je w późniejszym czasie. Wyjmowane szczebelki czy wymienny bok łóżeczka umożliwią starszemu dziecku swobodne wchodzenie do niego i wychodzenie. Praktycznym rozwiązaniem jest tzw. toddler rail – wymienny bok, stosowany przez firmę Troll Nursery. Z kolei kluczowa kwestia dla łóżeczek o wymiarze 140 x 70 to opcja przerobienia na tapczanik (np. model Sun), który będzie służył dziecku do piątego, a nawet szóstego roku życia.

Osoby, które szukają kołyski i łóżeczka dla dzieci, z pewnością zainteresują się modelem De Lux Glider Cot (z  oferty firmy Lulubaby), wykonanym z litego drewna, wyposażonym w szufladę na prowadnicach teleskopowych oraz w gryzaki. Ma ono, jako pierwsze w Europie łóżeczko dla dzieci spełniające Europejskie Normy Bezpieczeństwa, funkcję tradycyjnej kołyski oraz zaawansowany system ruchu poziomego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza