Medolight. Nowy wymiar światłoterapii

2016-05-24 14:16

Światło słoneczne jest jedynym rodzajem naturalnego promieniowania elektromagnetycznego, które przynosi organizmowi korzyści i jest dla niego niezbędne. Ten fakt zapoczątkował powstanie Medolight – urządzenia trzeciej generacji do leczenia światłem, wykorzystującego najnowsze osiągnięcia nauki.

Medolight
Autor: materiały prasowe Medolight został zatwierdzony jako urządzenie medyczne według Dyrektywy Unii Europejskiej 93/42/EEC.

Tkanki mogą wykorzystywać światło słoneczne w bardzo różny sposób: promieniowanie podczerwone działa rozgrzewająco i aktywizująco, początkowy zakres promienia ultrafioletowego przyspiesza syntezę witaminy D, przedział światła widzialnego (białego) jest najważniejszy dla istnienia i podtrzymywania życia na Ziemi. Światło słoneczne, jego zakres widzialny oraz podczerwień uzupełniają braki energii w organizmie. Poszczególne zakresy długości fal mają różne znaczenia biologiczne i wykazują wybiórcze działanie lecznicze.
Światło jest ważnym czynnikiem większości biochemicznych i fizycznych procesów zachodzących w organizmie, który dysponuje specjalnymi mechanizmami, służącymi do jego przyjmowania i przyswajania.

Twórcy Medolight wybrali najbardziej efektywne pod względem terapeutycznym zakresy promieniowania, czyli czerwień i bliską podczerwień, ponieważ dają one najlepsze efekty lecznicze i profilaktyczne. W urządzeniu zamontowanych jest 108 diod elektroluminescencyjnych, których konstrukcja opiera się na półprzewodnikach galowo-glinowo-arsenowych. Generują one fale elektromagnetyczne z zakresu światła czerwonego i bliskiej podczerwieni. Są to zakresy potrzebne do „podładowania” mitochondriów, syntezy NO i wielu innych funkcji organizmu zależnych od światła.

Urządzenie Medolight zostało stworzone w celu zapewnienia najbardziej efektywnego oddziaływania leczniczego. Połączenie długości fal z zakresu czerwieni i początkowego zakresu podczerwieni z ich pulsacyjnym podawaniem tworzy najlepsze warunki dla leczenia, profilaktyki i rehabilitacji. Uwzględniając zebrane przez specjalistów doświadczenia kliniczne w światłoterapii, urządzenie Medolight można stosować do:

Dobrze wiedzieć

 • zapobiegania i leczenia początkowych faz chorób oraz przyspieszenia powrotu do zdrowia po przebytej chorobie;
 • korygowania i leczenia zaburzeń poszczególnych organów;
 • normalizacji pracy układów regpacyjnych (centralnego nerwowego, immunologicznego, wewnątrzwydzielniczego);
 • łagodzenia stresu i nadmiernego napięcia;
 • działania przeciwbólowego, poprawy mikrokrążenia i zmniejszenia obrzęków;
 • aktywizacji miejscowych procesów przeciwzapalnych;
 • aktywizacji enzymów – dochodzi przy tym do wydzielania się tlenku azotu, będącego aktywnym
 • uczestnikiem i regpatorem funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego oraz nerwowego, a także procesów zachodzących w tkankach;
 • zwiększenia akumpowanej przez komórki energii niezbędnej do zachowania procesów życiowych i funkcji obronnych;
 • ochrony radiologicznej (profilaktycznie i po napromieniowaniu).
 • Sposób stosowania światła Medolight zależy od rodzaju dolegliwości, stanu ogólnego osoby poddawanej terapii oraz wielu innych czynników. Najprostszym sposobem korzystania jest naświetlanie w miejscu występowania dolegliwości po uprzednim wybraniu jednego z 5 dostępnych programów.

  Więcej informacji na www.zepter.pl

  Czy artykuł był przydatny?
  Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
  Nasi Partnerzy polecają

  Materiał Partnerski

  Materiał sponsorowany

  NOWY NUMER

  POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

  Pobieram
  poradnik ciaza