Najtrudniejszy pierwszy krok. Ułatwią go… Attipasy!

2015-09-29 16:34

Baletki, trampki, kozaczki, półbuty… Rodzice poszukujący pierwszych butów dla dziecka mają dziś ogromny wybór. Wbrew pozorom nie jest to jednak prosta sprawa.

Wielu rodziców zbyt mało czasu poświęca wyborowi odpowiedniego obuwia dla dziecka. Do tego dochodzą kwestie finansowe – stopa dziecka rośnie tak szybko, że buciki mogą okazać się za ciasne nawet w ciągu trzech miesięcy. Uwaga! Szacuje się, że co 6 osoba na świecie cierpi na schorzenie stóp. Według danych Amerykańskiej Akademii Chirurgów Ortopedów 88 procent ludzi nosi nieprawidłowe obuwie. Warto więc poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie i zadbać o zdrowie stóp swojego dziecka już od samego początku.

Attipasy: jakie cechy powinny mieć buty dla dziecka?

Przede wszystkim powinny być niemal nieodczuwalne dla stopy, aby umożliwić dziecku chodzenie w sposób jak najbardziej zbliżony do naturalnego, czyli boso. Z tym właśnie poglądem zgodziliby się ortopedzi i fizjoterapeuci.

Jakie obuwie daje takie możliwości? Attipasy. Stworzenie podeszwy, która umożliwia stopom zdrowy rozwój, zajęło naukowcom z uniwersytetu w Seulu kilka lat. Efekt z pewnością zadowoli rodziców, a małych użytkowników wprawi w zadziwienie i zachwyt!

Attipasy zawdzięczają swoją wyjątkowość innowacyjnemu połączeniu bawełnianej skarpetki z silikonową podeszwą – bez użycia kleju. Ich podeszwa jest giętka, elastyczna, zgina się w 1/3 długości. Jest również antypoślizgowa, co zapewnia małemu odkrywcy bezpieczeństwo podczas poznawania świata. Z myślą o zapewnieniu dziecku komfortu przez cały dzień Attipaski zostały wyposażone w specjalne otwory wentylacyjne w podeszwie, dzięki czemu są przewiewne.

Przód Attipasa jest szeroki (umożliwia swobodny ruch palców), nieco uniesiony do góry (by można było łatwiej przetoczyć stopę) i zaokrąglony (by dziecko się nie potykało). Środkowa część jest dopasowana, co zapobiega przesuwaniu się stopy na boki. Attipasy nie krępują kostki, by dziecko mogło swobodnie wstawać, kucać, siadać. Są niezwykle łatwe do zakładania, a im więcej możemy zrobić miejsca dla małej stópki podczas wkładania jej do buta, tym lepiej.

Attipaski chronią stopę bez względu na to, czy dziecko już chodzi, czy jeszcze raczkuje, a dzięki silikonowej podeszwie zdarte czubki dziecięcych butów możemy uznać za problem już nieistniejący.

Ogromny wybór wzorów i kolorów Attipasów to ich kolejny atut. Wykonane z przebadanych, nietoksycznych materiałów, mogą być wykorzystywane zarówno na zewnątrz, jak i jako obuwie domowe. A ponieważ każda para jest estetycznie zapakowana, są też doskonałym pomysłem na prezent.

Wyłącznym dystrybutorem produktów marki Attipas w Polsce jest firma P.H. Galant. Więcej na www.attipas.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza