Szczególna pielęgnacja na szczególny okres w życiu kobiety

2015-03-18 15:20

Pielęgnacja cery w ciąży i po ciąży powinna wyglądać inaczej. Zobacz, jakie potrzeby ma skóra w czasie gdy spodziewasz się dziecka, a jakie już po narodzinach potomka. Sprawdź również z jakich zabiegów warto skorzystać!

Pielęgnacja cery
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. Pielęgnacja w ciąży: nawilżaj i natłuszczaj
  2. Pielęgnacja po porodzie: pamiętaj o zmianach

W powstawanie nowego życia zaangażowany jest cały organizm kobiety, który podczas 40 tygodni ciąży dopasowuje się do nowych warunków. Niektóre zmiany są bardzo pozytywne, natomiast inne są odczuwalne jako dyskomfort lub ograniczenie dotychczasowych przyzwyczajeń. Stan ten spowodowany jest zmieniającą się w tym czasie gospodarką hormonalną.

Pielęgnacja w ciąży: nawilżaj i natłuszczaj

Wzrastający wielokrotnie poziom estrogenów często poprawia wygląd skóry, ale jest również przyczyną rozszerzonych naczynek krwionośnych, przebarwień oraz plam pigmentacyjnych. Dlatego w tym okresie ważna jest pielęgnacja kojąca i hamująca obraz couperose, a także stosowanie kremów z wysokimi filtrami, najlepiej SPF 50. Charakterystyczny dla okresu ciąży jest też świąd skóry, który możemy złagodzić poprzez stosowanie kosmetyków natłuszczających.

Już podczas dwóch pierwszych miesięcy powiększa się biust i pojawia się napięcie skóry, które w  kolejnych miesiącach obejmuje również  brzuch oraz pośladki. Niezbędna staje się wtedy pielęgnacja uelastyczniająca, zapobiegająca powstawaniu rozstępów. Wskazane są w tym czasie również zabiegi z peelingami ciała, masażami i uelastyczniającymi skórę maskami. Zabiegi te pomagają wygładzić skórę oraz powodują, że substancje aktywne lepiej się wchłaniają. Zalecane są również zabiegi chłodzące. Regulują one krążenie krwi, przynoszą ulgę ociężałym, opuchniętym nogom i stopom, a masaż biustu wzmacnia tkankę łączną.

Pielęgnacja po porodzie: pamiętaj o zmianach

Po porodzie konieczna staje się zmiana pielęgnacji. Drastycznie obniżający się poziom estrogenów bywa przyczyną nadmiernej czynności gruczołów łojowych, powstawania zanieczyszczeń, zaskórników, a także wypadania włosów. W tym okresie należy zmienić pielęgnację twarzy i ciała na pielęgnację silnie regenerującą, ujędrniającą oraz rewitalizującą zmęczoną i nadwyrężoną skórę. Na obolałe piersi wskazane są zabiegi chłodzące. Dodatkowej pielęgnacji wymagają również nogi, pośladki i brzuch. Należy również stosować zabiegi wzmacniające tkankę łączną i intensywnie ujędrniające, drenujące z użyciem alg, błota, drenujących bandaży, a także odżywczych oraz liftingujących kremów i masek oraz antycellulitowych masaży. Pielęgnację należy kontynuować w domu przy użyciu indywidualnie dobranych do potrzeb skóry kosmetyków, wspierających działanie zabiegów. Systematyczne dostarczanie składników aktywnych przeciwdziała rozstępom, wiotkości skóry, zatrzymaniu wody, spowodowanym zmiennym poziomem hormonów.

www.baborinstytut.plBABOR Instytut & ShopUl. Żytnia 16D01-014 WarszawaTel. 22 862 73 20

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza