Woda dla zdrowia – ale którą warto pić?

2017-07-11 12:10

Woda właściwie wszędzie jest taka sama, składa się z dwóch pierwiastków – wodoru i tlenu. Jednak coś powoduje, że zamiast pić tę, która płynie z kranu, sięgamy po butelkową. Czy jest to właściwy krok dla naszego zdrowia? A może wręcz przeciwnie? Przemyśl to, analizując z nami to, co codziennie pijemy.

picie-wody
Autor: materiały prasowe Woda z kranu wbrew pozorom nie jest gorsza od wody butelkowanej.

Spis treści

  1. W czym pić wodę?
  2. Woda dla dziecka musi być sprawdzona
  3. Czy wody nie wystarczy przegotować? 
  4. Zamiast przepłacać, zacznij pić wodę z kranu
  5. Podnoszenie jakości wody jednym ruchem ręki

Woda z kranu wbrew pozorom nie jest gorsza od wody butelkowanej. Można śmiało powiedzieć, że są takie same. Jej skład jest zbliżony do źródlanej ze względu na rozporządzenia, jakie otrzymały miejskie wodociągi. To, co płynie z naszych kranów musi bezwzględnie spełniać kryteria mikrobiologiczne, a także organoleptyczne. Jednak coś sprawia, że rezygnujemy z tańszego rozwiązania, sięgając po butelki znanych producentów, a w rezultacie płacimy słono za coś, co mamy prawie za darmo!

W czym pić wodę?

Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że warto pić wodę z kranu jest fakt, że niektóre butelki butelki PET często zawierają bisfenol A - związek chemiczny stosowany do produkcji tworzyw sztucznych. Istnieją przypuszczenia, że bisfenol A może być przyczyną niektórych chorób. Trzeba ograniczyć kontakt z nim. Zawsze warto też zwracać uwagę nie tylko na samą wodę, ale też na to, w czym jest przechowywana, a najlepiej mieć na to wpływ. Idealnym rozwiązaniem jest wybór dzbanka, w którym na bieżąco można kontrolować stan czystości. Dlatego zamiast kupować wodę w butelkach, warto pić tę z kranu, po uprzednim przefiltrowaniu. Jest ona nie tylko zdrowsza, ale tańsza i na dodatek nie trzeba po nią chodzić do sklepu - w przypadku, kiedy mamy małe dzieci, wcale nie jest to takie proste zadanie. 

Woda dla dziecka musi być sprawdzona

Zanim podamy wodę najmłodszym, sprawdźmy jakie jest jej źródło - czy posiada specjalne certyfikaty. Jak wiadomo, woda z kranu zawiera zanieczyszczenia mechaniczne, metale ciężkie, chlor, ale też sole wapnia i magnezu. To składniki niekorzystne dla dziecięcych nerek, dlatego należy je eliminować z podawanej dzieciom wody. I właśnie z tym świetnie sobie radzą profesjonalne filtry do wody. Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka (IMiD) została przyznana dzbankom filtrującym z wkładem AQUAPHOR Maxfor, a więc modele AQUAPHOR Amethyst, Agat, Time, czy Orion dla dzieci powyżej 1-go roku życia. Wkłady filtrujące posiadają najwyższe parametry oczyszczania wody. Zawdzięczamy to głównie opatentowanemu przez Aquaphor włóknu Aqualen, które zapewnia absolutnie najwyższą jakość filtracji i lepiej niż inne filtry na rynku usuwa nawet do 100% metali ciężkich. Dodatkowo filtry Aquaphor mają atest PZH. 

Czy wody nie wystarczy przegotować? 

Faktycznie, gotując wodę pozbywamy się z niej niektórych bakterii. Niestety to nie wystarczy. Gotowanie wody nie usuwa z niej metali ciężkich. Dodatkowo, chlor - po przegotowaniu tworzy jeszcze bardziej toksyczne związki - chloroform. Najlepszym rozwiązaniem, by woda stała się zdatna do picia jest przez przefiltrowanie. 

Zamiast przepłacać, zacznij pić wodę z kranu

Choć woda z kranu spełnia kryteria wody pitnej to zawartość chloru, którą można niekiedy wyczuć nosem sprawia, że skutecznie zniechęcamy się do jej picia. Jest jednak rozwiązanie. Za sprawą prostych dzbanków filtrujących, można w prosty sposób poprawić smak jak i zapach wody, którą pozyskaliśmy z kranu. Ponadto, zamontowany filtr pozwala usuwać ewentualne substancje, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim aspekt ekonomiczny – taki wkład jest w stanie oczyścić i dodać zupełnie inny smak 200 litrom wody w niewielkiej cenie. Jest to średnie zapotrzebowanie 4-osobowej rodziny w miesiącu. A koszt? Zwrot inwestycji następuje już przy zakupie dwóch zgrzewek 1,5 litrowej wody butelkowanej. Dodat

Podnoszenie jakości wody jednym ruchem ręki

Woda przefiltrowana ma drogocenny wpływ na organizm, gdy tylko chcemy poddać się detoksowi, wspomagać odchudzanie i oczyścić w naturalny sposób swoje ciało. Tym samym, można pozbyć się toksyn, które utrzymują się i powodując wzdęcia czy problemy trawienne. Do zalet stosowania dzbanków z filtrem możemy zaliczyć również dbałość o środowisko naturalne, ponieważ nie generujemy w gospodarstwie domowym dużej ilości śmieci w postaci plastikowych butelek, które mogą się rozkładać od 100 do nawet 1 000 lat. Ponadto, lekarze zwracają uwagę, że woda kranowa pozytywnie wpływa na poprawę odporności, szczególnie u dzieci, osób starszych, a także kobiet w ciąży.

Jednak, czy woda filtrowana prosto z kranu może konkurować z wodami smakowymi, które cieszą się coraz większą popularnością? Jak najbardziej – przecież taką lemoniadę można przygotować w domowych warunkach, wykorzystując w 100% naturalne produkty, bez konserwantów i składników poprawiających smak.

 materiał partnera

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza