Zdrowe zęby – zdrowe dzieci! Wakacyjna higiena jamy ustnej z Jordan

2015-07-07 8:24

Wakacyjne wyjazdy to czas beztroskiego odpoczynku od szkoły. Wyprawiając dzieci na letni wypoczynek rodzice nie powinni jednak zapominać o dbaniu w tym czasie o odpowiednią higienę zębów u swoich pociech. Marka Jordan przygotowała szczoteczki do zębów dla dzieci Step by Step,  które dzięki dołączonej osłonce na włosie, doskonale sprawdzają się w podróży.

Dzieci w wieku 3–5 lat i 6–9 lat mogą wybierać spośród kolorowych wzorów szczoteczek Step by Step, a starsze – spośród designerskich wzorów szczoteczek Individual.

Latem, w czasie rodzinnych wyjazdów czy kolonii dzieci czują się swobodniej niż w ciągu całego roku szkolnego. W diecie częściej pojawiają się lody, słodycze, słodkie napoje, które mogą powodować erozję szkliwa i rozwój próchnicy zębów. Jednocześnie rodzice nie powinni w tym czasie zapominać, jak ważna jest systematyczna i dokładna higiena jamy ustnej ich pociech.

Każdy rodzic musi zdać sobie sprawę z powagi problemu jakim jest próchnica zębów i z konsekwencji z nią związanych – bez zdrowej jamy ustnej jego pociecha nigdy nie będzie zdrowym dzieckiem, w myśl zasady zdrowe zęby  – zdrowy człowiek – mówi stomatologwspółpracujący z Fundacją Wiewiórki Julii, ekspert marki Jordan, lek. dent. Paulina Wojas – Od dawna w literaturze naukowej istnieją dowody na związek chorób jamy ustnej z wieloma chorobami ogólnym, m. in. chorobami serca, stawów, oczu czy nerek. Podstawowym problemem jest profilaktyka, a właściwie jej brak. Dlatego tak ważne jest, aby rodzice od najmłodszych lat uczyli dzieci odpowiedniej higieny zębów, tak aby stała się dobrym, codziennym nawykiem.

Także w czasie wakacji trzeba pamiętać, aby do kosmetyczki na wyjazd spakować odpowiednią dla dzieci szczoteczkę.  Szczoteczki do zębów dla dzieci Jordan Step by Step 3–5 lat mają kolorowe, bajkowe motywy, dzięki czemu szczotkowanie zębów jest świetną zabawą. Dołączony do szczoteczki poręczny uchwyt na przyssawkę pozwala umieścić szczoteczkę w widocznym miejscu, np. przy lustrze, aby zawsze pamiętać o myciu zębów. U starszych dzieci sprawdzi się szczoteczka Jordan Step  6–9 lat. Specjalnie dopasowane włosie pozwala na dokładne czyszczenie jednocześnie występujących zębów mlecznych i stałych, a wyprofilowanie ułatwia precyzyjne nałożenie pasty do zębów. Dołączona do szczoteczki ochronna osłonka, chroni włosie przed zanieczyszczeniami i pozwala na zabranie szczoteczki na wakacyjny wyjazd.

Dla nastolatków i dorosłych świetnie sprawdzą się szczoteczki Jordan Individual, o dwóch szerokościach rączki i wielkościach główki do wyboru, co pozwala na dopasowanie do sposobu czyszczenia zębów. Kolekcja Individual na rok 2015 została zaprojektowana przez grupę skandynawskich designerów Scandinavian Surface. Dwanaście wzorów łączy motywy surowej, północnej przyrody z kolorową geometrią, pozwalając na wybór ulubionej szczoteczki, dopasowanej do osobowości i stylu bycia. Uzupełnieniem higieny jamy ustnej w podróży może być Flosser 3 w 1 nić, wykałaczka i czyścik do języka. Jednorazowe, wygodne w użyciu flossery, zamknięte w poręcznej strunowej torebce z łatwością zmieszczą się do wakacyjnego bagażu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza