Dlaczego warto stosować ochraniacz na materac?

Ochraniacz Havea

O tym, dlaczego warto stosować ochraniacz na dziecięcy materac opowiada Małgorzata Jankowska-Martynowicz z Fabryki Materaców Hevea, mama trójki dzieci.

Cześć, dzisiaj powiem wam, dlaczego warto stosować ochraniacz na materac. Bo o tym, że warto przekonał się już niejeden rodzic, także i ja, bo też mam troje dzieci. A więc do rzeczy...

Materac jest tą częścią łóżka, najmocniej narażoną na zabrudzenia. Ochraniacz ma go uchronić przed nieuniknionymi wypadkami: rozlanym sokiem, mlekiem czy zbyt obficie wypełnioną pieluszką. Musi więc być wodoodporny. Zwróćcie również uwagę, że powinien być przewiewny. Będziemy wówczas mieli pewność, że nasz maluch nie będzie miał potówek.  Co ważne warto go stosować na noc w okresie oduczania dziecka od pieluch . Mamy wówczas gwarancję, że niepożądany płyn nie dostanie się w głąb materaca, a co za tym idzie materac pozostanie nadal w czystości. Ma to szczególne znaczenie dla komfortu snu - i dziecka, i rodziców. Łatwiej bowiem wyprać ochraniacz niż całą zabrudzoną pościel.

Najlepsze ochraniacze powinny być wykonane z bawełny i przeznaczone do wielokrotnego prania. Dobrze gdy mają gumki mocujące na brzegach, łatwiej wówczas osadzić go na materacu, unikniemy wówczas przesuwania jak to ma miejsce przy zwykłych foliach ochronnych.

Ochraniacze nowej generacji często pełnią funkcję prześcieradła. Tak jest z naszym ochraniaczem Hevea 2w1. Wybierając taki produkt nie musicie stosować dodatkowego prześcieradła. Nasz innowacyjny ochraniacz dostał 5 (piątkę)  podczas opiniowania przez instytut matki i dziecka. Dodatkowo wyróżnia się statusem wyroby medycznego. W zależności od potrzeb możecie wybrać z wielu naszych rozmiarów i wzorów, w tym także z kolekcji "Disney". Pamiętajcie: materac ma służyć waszemu dziecku kilka lat, warto zatem pomyśleć o jego właściwej ochronie od pierwszych dni, tym bardziej, że nie wszystkie materace dziecięce posiadają zdejmowany pokrowiec.

Ochraniacz Havea 2w1
Aktualizacja: 2017-06-29 Publikacja: 2017-06-29
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.