Gdy dziecko osiągnie ten etap, to sygnał dla ciebie. Zapewnij mu lepszą dorosłość

2023-11-29 6:05 Materiał sponsorowany

Gdy rodzi ci się dziecko, najczęściej myślisz o nowych ubrankach i zabawkach, a perspektywa studiów czy wyprowadzki pociechy z domu wydaje się bardzo odległa. Ale każdy doświadczony rodzic powie Ci, że ten moment nastąpi znacznie szybciej niż się tego spodziewasz. Jeśli marzysz o tym, aby zapewnić mu najlepszą edukację i dobry start w dorosłość, to im wcześniej zaczniesz oszczędzać tym lepiej. Szczególnie, że możesz łatwo sobie w tym pomóc, zapewniając jednocześnie dziecku ochronę na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Uczennica Getty 1503346176
Autor: Getty Images

O tym, że wychowanie pociechy to spore wydatki nie trzeba nikogo przekonywać. Studia słono kosztują, nawet na bezpłatnych, polskich uczelniach. Książki i inne materiały edukacyjne to dopiero początek. Na przykład na medycynie, na pierwszym roku, komplet podręczników tylko do jednego z najważniejszych przedmiotów to koszt aż kilkuset złotych. A lista wydatków na studiach jest znacznie dłuższa. Wynajem mieszkania czy pokój w akademiku, codzienne wydatki, ubrania, to tylko kilka z nich. Nawet jeśli młody człowiek znajdzie czas na pracę, to i tak nie zarobi tyle, żeby starczyło na wszystko.

Potężne wydatki na edukację

Wielu rodziców myśli też o tym, aby dziecko studiowało na uczelni prywatnej, lub zagranicą. Szczególnie w tym drugim przypadku wydatki dodatkowo wzrastają, bo prestiżowe uczelnie mieszczą się często w krajach o wyższych kosztach życia niż w Polsce. Jednak solidne wykształcenie to często przepustka do ciekawej i dobrze płatnej pracy. Najpierw jednak trzeba to wszystko sfinansować, jednocześnie zapewniając dziecku dobre warunki do rozwoju na co dzień.

Z dostępnych danych wynika, że roczne wydatki na studia w Polsce (te darmowe) wynoszą co najmniej 24 tys. zł za rok akademicki. W przypadku studiów płatnych, suma ta może przekroczyć 100 tys. zł. Jeśli dziecko chce studiować za granicą należy przygotować się na jeszcze większe wydatki: od 45 tys. zł na uczelniach publicznych w Niemczech do nawet 350 tys. zł za rok akademicki na prestiżowych uczelniach z tzw. Ivy League w USA1.

Velobank uczennica 2
Autor: materiały prasowe

Mieszkanie na przyszłość

Wielu z nas chce zapewnić dziecku łagodny start w dorosłość odkładając środki na jego pierwsze mieszkanie. Dziś nawet prezent od rodziców w postaci wkładu własnego stanowi dla młodych dorosłych ogromne ułatwienie na początku samodzielnego życia.

Na to potrzebne są jednak odpowiednio wysokie środki. Nikt z nas nie przewidzi, czy za 5, 10, 18 lat nasz budżet domowy zniesie tak duży wydatek. Dlatego warto o tym pomyśleć z dużym wyprzedzeniem. Im wcześniej zaczniesz oszczędzać, tym lepiej. VeloBank razem z Prudential, ubezpieczycielem działającym pod marką Pru, przygotowali ciekawą ofertę dla osób myślących na poważnie o przyszłości swojego dziecka – rodziców, dziadków, cioć, wujków. To ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe START W ŻYCIE. Rozwiązanie które, łączy w sobie ubezpieczenie na życie z oszczędzaniem na przyszłość dziecka. Dzięki wpłacaniu co miesiąc stosunkowo niewielkich kwot, można pomóc młodemu człowiekowi zgromadzić kapitał na start w dorosłym życiu na przykład na studia, zakup pierwszego mieszkania czy inne, ważne dla niego cele.

Ziarnko do ziarnka

Nie od dziś wiadomo, że regularne odkładanie nawet małych sum okazuje się bardzo cenną umiejętnością. Jeśli już dziś zaczniesz myśleć o edukacji, czy potrzebach dziecka w przyszłości, to zbierzesz kapitał niewielkim kosztem i bez wielkich wyrzeczeń. Ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe START W ŻYCIE możesz dopasować do swoich potrzeb i możliwości wybierając odpowiednią wysokość gwarantowanej sumy z tytułu dożycia oraz odpowiadającą mu składkę z przedziału 125 zł* – 3334 zł miesięcznie. Zawierając umowę z Pru, umawiasz się na gwarantowaną kwotę jaką dziecko otrzyma w określonym, ważnym momencie swojego życia oraz potencjał wzrostu w postaci premii rocznych i premii końcowej.

W tym ubezpieczeniu to Ty decydujesz, kiedy dziecko otrzyma zgromadzone pieniądze. Dodatkowo, w trakcie oszczędzania do umowy mogą być dopisywane  premie roczne a na koniec umowy - premia końcowa.

W trakcie umowy możesz zmienić zakres ochrony dodatkowej i wysokość zabezpieczenia, np. na wypadek:

  • pobytu dziecka w szpitalu lub operacji (ubezpieczenie obejmuje ponad 100 rodzajów operacji),
  • niezdolności dziecka do samodzielnej egzystencji,
  • poważnego zachorowania dziecka.

Wybór odpowiedniej umowy dodatkowej do ubezpieczenia ochronno-oszczędnościowego START W ŻYCIE może również zabezpieczyć umowę tak, by w przypadku zajścia zdarzenia objętego ochroną w ramach umów przejęcia opłacania składek (Twojej niezdolności do pracy, poważnego zachorowania, poważnego inwalidztwa lub śmierci) Pru (dawniej Prudential) opłacał za Ciebie składki. Oznacza to, że choć nie będziesz płacił składek za umowę, to świadczenie na dożycie dziecko otrzyma w uzgodnionej wcześniej wysokości.

Ubezpieczenie to kupisz w oddziałach VeloBanku (z wyłączeniem placówek franczyzowych), a więcej szczegółów na jego temat znajdziesz na stronie: https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/ubezpieczenia/ubezpieczenie-start-w-zycie.html.

Velobank logo z dopiskiem
Autor: materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza