Katar u dzieci – jak przynieść maluchowi ulgę? Aspirator do nosa NoseFrida®

SkandProjekt
fot.: materiały prasowe
Wynalazek szwedzkich laryngologów – aspirator do nosa NoseFrida® – to doskonały sposób na katar u dzieci.

Aspirator do nosa NoseFrida® to cenna oręż w walce z katarem u dzieci. Przyrząd niesie pomoc maluchom w wieku do 3 lat, które nie potrafią samodzielnie oczyścić nosa.

Dzieci w wieku do 3 lat nie potrafią jeszcze samodzielnie oczyścić nosa z wydzieliny, która zbiera się w przegrodach nosowych podczas przeziębienia. Jej nagromadzenie utrudnia sen, spożywanie pokarmów oraz oddychanie. Brak skutecznych środków na katar u dzieci powoduje, że dolegliwości te zakłócają spokój całej rodziny.

Najczęściej zalecaną metodą oczyszczania dziecięcego noska z wydzieliny jest wkraplanie do niego soli fizjologicznej. Ale jest to metoda doraźna, przynosząca ulgę jedynie na chwilę. Kolejne rozwiązanie to krople do nosa, które jednak najlepiej działają, gdy nos jest opróżniony z kataru, bo dopiero wtedy mogą dotrzeć bezpośrednio do śluzówki, a nie spływają po powierzchni nagromadzonej wydzieliny. Należy też pamiętać, by nie stosować ich w nadmiarze.

Wynalazek szwedzkich laryngologów – aspirator NoseFrida® – zastępuje wszystkie dotychczasowe metody usuwania wydzieliny kataralnej. Cechy odróżniające aspirator do nosa NoseFrida® od innych dostępnych na rynku aspiratorów to przede wszystkim: bezpieczeństwo (wieloletnie badania kliniczne), niezawodność (możliwość regulacji mocy ssania), poręczność i łatwość obsługi (konstrukcja składająca się z 3 elementów, do użycia w każdym miejscu i o każdej porze), gwarancja higieny (łatwy do utrzymania w czystości), przystępna cena (jednorazowy wydatek na lata) oraz dostępność (w większości aptek w Polsce).

Ze względu na swoje liczne zalety aspirator do nosa NoseFrida® stał się niezbędnym elementem wyposażenia wyprawki niemowlęcej oraz apteczki w miejscach, gdzie znajdują się małe dzieci, a także podstawowym narzędziem w rękach pediatrów i personelu medycznego ośrodków zdrowia i szpitali. W efekcie aspirator do nosa zastąpił „gruszki” oraz „ssaki” szpitalne, wywołujące dyskomfort u małego pacjenta.

W przypadku kataru u dzieci, w celu rozrzedzenia wydzieliny i dostatecznego nawilżenia śluzówki, poleca się stosowanie sprayu NoseFrida®, przed i po użyciu aspiratora. Spray zawiera bogatą w minerały sól morską, która wspiera proces regeneracji błony śluzowej. Preparat stanowi doskonałe uzupełnienie działania aspiratora do nosa NoseFrida®, pozwalając na uzyskanie pełnego efektu oczyszczenia nosa.

Wprowadzenie aspiratora do nosa NoseFrida® do powszechnego użytku stało się przyczyną przełomu w pielęgnacji dzieci z infekcją górnych dróg oddechowych.

www.skandprojekt.pl

Aktualizacja: 2016-07-29 Publikacja: 2016-07-29
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.