Koniec z zaparciami u młodej mamy

zaparcia u karmiących

Z chwilą gdy na świecie pojawia się maluszek, nastaje czas wielkiej radości. Chciałybyśmy zagospodarować go jak najlepiej, do czego potrzebne nam jest mnóstwo energii i dobre samopoczucie. Niestety często naszą witalność zaburzają uciążliwe zaparcia. Jednak gdy dobrze poznamy ich przyczyny i naturalne sposoby eliminowania, nie będą już problemem.

Dyskomfort u karmiących

Jest wiele przyczyn, które powodują, że kobiety po porodzie i mamy karmiące mają tak częste  trudności z regularnym korzystaniem z toalety. Są to zarówno przyczyny natury fizjologicznej, jak i psychologicznej. Po porodzie organizm kobiety jest rozchwiany hormonalnie. Ma to związek  z nadprodukcją progesteronu, który korzystnie wpływa na przebieg ciąży, bo zapobiega skurczom i poronieniom. Progesteron spowalnia także pracę układu trawiennego, stąd tak wielka skłonność do zaparć u młodych mam. Co więcej, po porodzie u wielu kobiet pojawiają się hemoroidy, czyli rozszerzone naczynia krwionośne w ściankach odbytu. Niektóre z nas nie są w stanie skorzystać z toalety nawet kilka dni po porodzie, bo jest to tak bolesne i utrudnione.

Poza tym młoda mama jest tak zaabsorbowana opieką nad maleństwem, że na dbanie o siebie nie wystarcza już czasu. Dlatego nie zawsze właściwe dobieramy produkty spożywcze, tak by skutecznie wspomagały pracę układu trawiennego i regularnie oczyszczały  jelita. Zapominamy również o piciu odpowiedniej ilości płynów, zwłaszcza wody, a na codzienną dawkę aktywności fizycznej po prostu nie mamy już siły. Zmęczone wstawaniem do maluszka w nocy i ustalonymi porami karmienia piersią, najchętniej wolny czas spędziłybyśmy wypoczywając i to na leżąco…

Nie można też zbagatelizować czynnika stresu, który nagminnie towarzyszy młodym mamom. Spada na nie bowiem mnóstwo nowych obowiązków, którym często wtóruje także obawa, czy aby wszystko robimy prawidłowo zgodnie ze wskazaniami położnej i pediatry. Mamy karmiące, podobnie jak kobiety w ciąży, wiedzą, że powinny uważać na doustne środki przeczyszczające, a najlepiej w ogóle ich unikać. Wszystko to sprawia, że młode mamy często narzekają na spowolnioną pracę jelit i uciążliwe dolegliwości z wypróżnianiem. Oprócz uczucia ciężkości i dyskomfortu zaparciom mogą towarzyszyć nudności, bóle stawów i głowy, co utrudnia codzienne funkcjonowanie i opiekę nad maleństwem. Jak z tego łagodnie i skutecznie wybrnąć?

Do toalety jak na zawołanie

Aby sobie długofalowo pomóc, młoda mama powinna włączyć do codziennego jadłospisu produkty pełnoziarniste, warzywa i owoce bogate w błonnik, produkty mleczne z żywymi kulturami bakterii oraz odpowiednią ilością płynów – takie są zalecenia dietetyków. Zanim taka zmiana przyniesie jednak oczekiwane rezultaty, nie ma na co czekać i wesprzeć się nowoczesnymi musującymi czopkami Eva/qu. Już w kilka minut po założeniu skłonią  młodą mamę do wizyty w toalecie, przywracając jej komfort i dobre samopoczucie. Środki  te działają  przy tym łagodnie i nie wchłaniają się, co ma tak wielkie znaczenie dla  kobiet karmiących, ale także dla ciężarnych, którym są one także polecane przez lekarzy.

Swoją skuteczność i bezpieczeństwo czopki Eva/qu zawdzięczają zawartości wyłącznie naturalnych i całkowicie nietoksycznych składników. Zmiękczają  masę kałową, dzięki czemu staje się  łatwiejsza do wydalenia. Mechanizmy wypróżniania stymulują mikropęcherzyki, które uwalniają się po założeniu czopka, masując ścianki odbytu i pozwalając treści pokarmowej lepiej przesuwać się w dół. Nie ma też żadnych ograniczeń, co do stosowania czopków Eva/qu – można ich używać tak często, jak zajdzie taka potrzeba i to przez dłuższy czas.

Nie powodują bowiem skutków ubocznych, nie odwadniają organizmu, nie przeczyszczają ani nie zaburzają równowagi elektrolitowej. Czopki Eva/qu pozwalają bezpiecznie pozbyć się zaparć nie tylko mamom karmiącym i kobietom w ciąży, ale także wszystkim, którym jest to potrzebne, np. osobom podróżującym, przygotowującym się do zabiegów chirurgicznych, obłożnie chorym, niepełnosprawnym motorycznie, cierpiącym na hemoroidy. A taka kuracja działa łagodnie, szybko i przede wszystkim bezpiecznie.

Aktualizacja: 2016-10-13 Publikacja: 2016-10-12
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.