Książki dla dzieci: marcowe nowości od wydawnictwa Ezop

Książki dla dzieci Ezop
fot.: materiały prasowe

Książki dla dzieci obowiązkowo muszą znaleźć się w dziecięcej biblioteczce. Szukacie ciekawych książek dla dzieci, które zainteresują maluchy, starszaków i nastolatków? Mamy dla Was książkowe nowości od Wydawnictwa Ezop. Zobaczcie koniecznie, które książki dla dzieci warto kupić!

Ugotuj mi bajkę!

Książka Majdy Koren z ilustracjami Agaty Dudek, tłumaczenie Mariusz Biedrzycki, wiek 6+. Króliczek Serduszko jest wielkim niejadkiem. Przy stole stale grymasi. Zupa zawsze jest zbyt wodnista, ziemniaki przesolone, a sałata zbyt zielona. Mama już sama nie wie, co zrobić, by jej synek zjadł obiad. Pewnego dnia Serduszko stanowczo zażądał, by ugotowała mu bajkę. Mama od razu zabrała się do pracy, a co z tego wynikło, przekonajcie się sami!

Książka Ugotuj mi bajkę
materiały prasowe

Książka Ugotuj mi bajkę Majda Koren, Wydawnictwo Ezop

Sowa Ninja / The Ninja Owl.

Dwujęzyczna książka dla dzieci od lat 3 autorstwa Moniki Filipiny. Upór, wytrwałość i odwaga! Poznajcie Eugeniusza – najdzielniejszą sowę wśród wszystkich sów – i jego nadzwyczajne moce Ninja!

 

Bajka dla dzieci Sowa Ninja
materiały prasowe

Bajka dla dzieci Sowa Ninja Monika Filipina, Wydawnictwo Ezop

Wielka złość małego zajączka / The Big Anger of a Litlle Hare.

Dwujęzyczna książka dla dzieci od lat 3, autorstwa Moniki Filipiny. Arghhhhh!!! Poznajcie Zacharego – największego złośnika wśród zajęcy – i jego oddanych przyjaciół. Przekonajcie się, jak niewiele potrzeba, by się zmienić.

Bajka dla dzieci Wielka miłość małego zajączka
materiały prasowe

Bajka dla dzieci Wielka miłość małego zajączka Monika Filipina, Wydawnictwo Ezop

Z głową pod dywanem

Książka Anny Onichimowskiej z ilustracjami Oli Woldańskiej-Płocińskiej, premiera 17 marca, wiek 7+. Na spotkaniu z Panią Pisarką dzieci opowiadają, kim chciałyby zostać, jak dorosną. Bulbes i Hania też zabierają głos. Jedno z nich nie boi się przyznać do swoich marzeń, drugie nie tylko ich się wstydzi, ale dołącza do chóru szyderców. Wzajemne relacje obojga zdają się nie przetrwać tej próby. Gdzie jest granica między kłamstwem a pominięciem prawdy? Jak ważna jest lojalność? I jaką rolę w całej tej historii odegra tajemniczy mieszkaniec przestrzeni pod dywanem?

Z głową pod dywanem to druga, po Prawie się nie boję... część autorskiego cyklu Anny Onichimowskiej „Bulbes i Hania Papierek". Książka Prawie się nie boję... zdobyła Wyróżnienie literackie w konkursie „Książka Roku 2016" Polskiej Sekcji IBBY.

Książka dla dzieci Z głową pod dywanem
materiały prasowe

Książka dla dzieci Z głową pod dywanem Anna Onichimowska, Wydawniictwo Ezop

Aktualizacja: 2017-03-01 Publikacja: 2017-03-01
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.