Pieluchy na bok - czas na nocniczek. Jak to zrobić? Oto siedem prostych kroków

Gina Ford "Jak nauczyć dziecko korzystać z nocniczka w 7 dni"
fot.: materiały prasowe

Przebojowa i niezwykle popularna autorka poradników dla rodziców Gina Ford wraca w świetnej formie. Tym razem - jak zawsze do bólu konkretnie - radzi, w jaki sposób nauczyć dziecko korzystać z nocniczka. Jej książka uwiodła m.in. samą Kate Winslet, która nazwała autorkę „darem niebios”.

Nocniczek to koszmar wielu rodziców. Wolą oni odkładać kolejne nocniczkowe lekcje w czasie, niż sprostać często niezbyt przyjemnemu zadaniu. Co jednak zrobić, by w końcu pociecha przestała nosić pieluchy? Jak wprowadzać dziecko w świat czystości i higieny osobistej? Gina Ford - idolka m.in. znanej aktorki Kate Winslet - radzi, w jaki sposób bezboleśnie i metodą siedmiu szybkich kroków przejść przez ten etap „suchą stopą”.

„Jak nauczyć dziecko korzystać z nocniczka w 7 dni” to znakomity i prosty poradnik dla każdego rodzica, który marzy, by jego dziecko szybko nauczyło się siadać na nocniczku.

Ale nauka nocniczka to dopiero początek! Jak wiadomo, kolejnym krokiem jest nauka utrzymywania przez dziecko czystości. Ford podpowiada więc, w jaki sposób radzić sobie z życiem „po nocniczku”. Nocne moczenia i inne „wypadki” - te nieprzyjemne zdarzenia związane z nauką przez dziecko sposobu kontrolowania swoich potrzeb fizjologicznych wcale nie muszą być dotkliwe. Amerykańska autorka przekonuje bowiem, że odpowiednie „nagradzanie” dziecka za czystość to sposób na przystosowanie go do nowych warunków.

Jak nauczyć dziecko korzystać z nocniczka w 7 dni, Wydawnictwo Esprit, 2015.

Aktualizacja: 2016-07-12 Publikacja: 2016-07-12
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.