Olejki eteryczne odpowiednie dla dzieci

2012-08-08 16:46

Zapach naturalnych olejków eterycznych rozproszonych w pomieszczeniu nie tylko może być pomocny i działać uzdrawiająco na osoby dorosłe. Jest również gama olejków eterycznych, które mogą być skutecznie stosowane u małych dzieci.

Olejki eteryczne odpowiednie dla dzieci
Autor: _materialy_prasowe Olejki eteryczne odpowiednie dla dzieci

Aromaterapia to metoda medycyny naturalnej, w której stosuje się naturalne olejki eteryczne z roślin. Działają one na organizm na dwa sposoby – przez drogi oddechowe (wąchanie, wdychanie i inhalacje) oraz poprzez skórę (masaż, kąpiel, kompres lub zabiegi kosmetyczne). Dzięki dobraniu zapachów odpowiednio do naszych dolegliwości możemy przynieść ulgę nie tylko sobie, ale i naszym dzieciom.
Olejki eteryczne Dr Beta są produktami naturalnymi, więc z powodzeniem można stosować je nawet u małych dzieci. Dla nich najbardziej odpowiednie będą olejki:
- lawendowy,
- mandarynkowy,
- pomarańczowy,
- rumiankowy.
Są to bardzo delikatne zapachy, które działają łagodnie, nie drażniąc śluzówek naszych małych pociech. Eksperci marki Dr Beta przygotowali kilka mikstur, które mogą być przydatne przy uspokajaniu i usypianiu dziecka, a także takie, które odstraszą komary
i kleszcze.

1.   Vapomix dla dzieci CH-4 (zawiera m.in. olejek rumianku lekarskiego) lub Vapomix na dobry sen I-1 (zawiera mi. in. olejek majerankowy, lawendowy i geraniowy).
Zestawy olejków mają działanie łagodnie uspakajające, poprawiają samopoczucie i nastrój dziecka, pozwalają mu spokojnie zasnąć. Aby rozprowadzić zapach w pomieszczeniu, skorzystaj z kominka aromaterapeutycznego. Najlepiej ustawić go w miejscu, gdzie będzie spało dziecko, na 30 minut przed położeniem maluszka spać. Drugą możliwością jest nasączenie jedną kroplą chusteczki lub ręcznika i powieszenie jej w pobliżu łóżka.

2.   Vapomix na komary Z-3 (zawiera m.in. olejek paczulowy i cytronelowy).
Zapach olejków skutecznie odstrasza komary, w tym celu olejek należy rozpylać w pomieszczeniach za pomocą kominków aromaterapeutycznych.

3.    Płyn odstraszający komary i kleszcze 200 ml
Zawiera on mieszankę olejków eterycznych, w tym olejek lawendowy, który z powodzeniem odstrasza komary i kleszcze. W celu ochrony przeciw owadom warstwę płynu należy nanieść na skórę i wetrzeć.

Ceny naturalnych olejków eterycznych Dr Beta:
Vapomix dla dzieci CH-4 – 17, 10 zł
Vapomix na dobry sen I-1 – 10,82 zł
Vapomix na komary Z-3 – 14,23 zł
Płyn odstraszający komary i kleszcze – 16,71 zł
Olejki Dr Beta są dostępne są w sprzedaży za pośrednictwem strony www.drbeta.pl.

materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza