Olejki eteryczne odpowiednie dla dzieci

2012-08-08 16:46
Olejki eteryczne odpowiednie dla dzieci
Autor: _materialy_prasowe Olejki eteryczne odpowiednie dla dzieci

Zapach naturalnych olejków eterycznych rozproszonych w pomieszczeniu nie tylko może być pomocny i działać uzdrawiająco na osoby dorosłe. Jest również gama olejków eterycznych, które mogą być skutecznie stosowane u małych dzieci.

Aromaterapia to metoda medycyny naturalnej, w której stosuje się naturalne olejki eteryczne z roślin. Działają one na organizm na dwa sposoby – przez drogi oddechowe (wąchanie, wdychanie i inhalacje) oraz poprzez skórę (masaż, kąpiel, kompres lub zabiegi kosmetyczne). Dzięki dobraniu zapachów odpowiednio do naszych dolegliwości możemy przynieść ulgę nie tylko sobie, ale i naszym dzieciom.
Olejki eteryczne Dr Beta są produktami naturalnymi, więc z powodzeniem można stosować je nawet u małych dzieci. Dla nich najbardziej odpowiednie będą olejki:
- lawendowy,
- mandarynkowy,
- pomarańczowy,
- rumiankowy.
Są to bardzo delikatne zapachy, które działają łagodnie, nie drażniąc śluzówek naszych małych pociech. Eksperci marki Dr Beta przygotowali kilka mikstur, które mogą być przydatne przy uspokajaniu i usypianiu dziecka, a także takie, które odstraszą komary
i kleszcze.

1.   Vapomix dla dzieci CH-4 (zawiera m.in. olejek rumianku lekarskiego) lub Vapomix na dobry sen I-1 (zawiera mi. in. olejek majerankowy, lawendowy i geraniowy).
Zestawy olejków mają działanie łagodnie uspakajające, poprawiają samopoczucie i nastrój dziecka, pozwalają mu spokojnie zasnąć. Aby rozprowadzić zapach w pomieszczeniu, skorzystaj z kominka aromaterapeutycznego. Najlepiej ustawić go w miejscu, gdzie będzie spało dziecko, na 30 minut przed położeniem maluszka spać. Drugą możliwością jest nasączenie jedną kroplą chusteczki lub ręcznika i powieszenie jej w pobliżu łóżka.

2.   Vapomix na komary Z-3 (zawiera m.in. olejek paczulowy i cytronelowy).
Zapach olejków skutecznie odstrasza komary, w tym celu olejek należy rozpylać w pomieszczeniach za pomocą kominków aromaterapeutycznych.

3.    Płyn odstraszający komary i kleszcze 200 ml
Zawiera on mieszankę olejków eterycznych, w tym olejek lawendowy, który z powodzeniem odstrasza komary i kleszcze. W celu ochrony przeciw owadom warstwę płynu należy nanieść na skórę i wetrzeć.

Ceny naturalnych olejków eterycznych Dr Beta:
Vapomix dla dzieci CH-4 – 17, 10 zł
Vapomix na dobry sen I-1 – 10,82 zł
Vapomix na komary Z-3 – 14,23 zł
Płyn odstraszający komary i kleszcze – 16,71 zł
Olejki Dr Beta są dostępne są w sprzedaży za pośrednictwem strony www.drbeta.pl.

materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE