Zboża w diecie najmłodszych – w jakich produktach ich szukać i które są najlepsze dla niemowląt?

2019-07-17 12:30

Pierwsze lata życia to okres, w którym właściwy sposób żywienia odgrywa ogromną rolę w harmonijnym rozwoju dziecka. Ważnym elementem diety niemowlęcia, u którego rozpoczęto rozszerzanie diety, stanowią produkty zbożowe. Kaszki dedykowane najmłodszym to kompozycja wysokiej jakości różnorodnych zbóż. Wybierając te bez dodatku cukru, które zgodnie z przepisami prawa nie zawierają również konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku, rodzice mogą mieć pewność, że wspierają prawidłowy rozwój dziecka.

Zboża w diecie najmłodszych – w jakich produktach ich szukać i które są najlepsze dla niemowląt?
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Dieta dopasowana do potrzeb młodego organizmu
  2. Wartościowe różnorodne zboża w kaszkach dla niemowląt
  3. Przebadane zboża w diecie najmłodszych
  4. Źródło różnorodnych zbóż

Dieta dopasowana do potrzeb młodego organizmu

Harmonijny wzrost i dojrzewanie młodego organizmu dziecka to dla rodziców priorytet. Właśnie dlatego szukają oni sprawdzonych produktów, które będą przede wszystkim źródłem składników odżywczych. Eksperci w dziedzinie żywienia zalecają, by podczas zapoznawania niemowlęcia z nowymi smakami podawać mu również produkty zbożowe (zaraz po pierwszych warzywach i owocach). Stanowią one ważny element rozszerzania diety1 – dostarczają maluszkowi energię, której tak bardzo potrzebuje do intensywnego wzrostu i rozwoju.

Wartościowe różnorodne zboża w kaszkach dla niemowląt

Zanim jednak rodzice podejmą decyzję o podaniu maluszkowi produktów zbożowych, powinni wiedzieć, że organizm niemowlęcia czy małego dziecka jest szczególnie delikatny i wrażliwy – wymaga żywności dopasowanej do jego wyjątkowych potrzeb. Kaszki przeznaczone dla najmłodszych ze wskazaniem wieku na opakowaniu to produkty skomponowane z wartościowych różnorodnych zbóż, które spełniają szczególne wymagania żywieniowe intensywnie rozwijającego się organizmu dziecka. Wybór tych bez dodatku cukru, które zgodnie z przepisami prawa nie zawierają również konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku, to wsparcie w żywieniu najmłodszych.

Przebadane zboża w diecie najmłodszych

Zboża zawarte w kaszkach dla niemowląt pochodzą z upraw prowadzonych z myślą o potrzebach najmłodszych. Co to znaczy? Przede wszystkim spełniają wyjątkowo restrykcyjne normy jakości – znacznie bardziej surowe niż w przypadku zbóż przeznaczonych dla dorosłych. Co więcej, każda ich partia jeszcze zanim trafi do fabryki przechodzi nawet kilkaset testów jakości i bezpieczeństwa. Właśnie dlatego wybierając produkty dedykowane niemowlętom i małym dzieciom, rodzice mogą mieć pewność, że odpowiadają one na szczególne potrzeby żywieniowe maluchów.

Źródło różnorodnych zbóż

Kaszki dedykowane najmłodszym to delikatne zbożowe posiłki, które uwzględniają szczególne wymagania intensywnie rozwijającego się organizmu dziecka. Poza tym, że są przebadane i wartościowe, zawierają starannie wyselekcjonowane różnorodne zboża, takie jak pszenica, owies, ryż, proso, kukurydza, jęczmień i żyto. Zboża różnych odmian to ważny element jadłospisu na każdym etapie życia człowieka.

To, co dobre dla maluszka…

Rodzicom zależy, aby podawać swoim dzieciom to, co najlepsze. Producenci żywności przeznaczonej dla niemowląt i małych dzieci oferują szeroki asortyment kaszek skomponowanych z różnorodnych zbóż. Na polskim rynku dostępne są kaszki w wielu pysznych owocowych smakach, które nie zawierają dodatku cukru, a zgodnie z przepisami prawa także konserwantów, barwników czy wzmacniaczy smaku. To smaczna i odpowiednia kompozycja mleka modyfikowanego, owoców i zbóż, aby wspierać prawidłowy rozwój dziecka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza