BAJKI DLA DZIECI: „Leon i jego nie-zwykłe spotkania”

2013-10-31 13:52

Czy niepełnosprawność musi oznaczać koniec planów i marzeń? Książka dla dzieci Agaty Battek „Leon i jego nie-zwykłe spotkania” udowadnia, że osoby niepełnosprawne też mogą przeżywać fantastyczne przygody, mieć oddanych przyjaciół, plany i marzenia.  „Leon i jego nie-zwykłe spotkania”  to pouczająca, lekka i zabawna opowieść o tym, jak bardzo liczy się osobowość, a nie wygląd zewnętrzny.

bajki dla dzieci leon i jego nie zwykle spotkania pokazuje ze liczy sie osobowosc nie wyglad zewnetr
Autor: _materialy_prasowe

Założycielka Fundacji VERBA – Agata Battek, wydała dla wszystkich dzieci bajkę pt. „Leon i jego nie-zwykłe spotkania” . To mądra i zabawna opowieść o tym, jak bardzo liczy się osobowość, a nie wygląd zewnętrzny. Oficjalna premiera książki miała miejsce 15 czerwca 2013 r. podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci w Krakowie.
„Starałam się pokazać dzieciom, iż osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim, także może przeżywać przygody i mieć przyjaciół. Nie musimy budować sobie dodatkowych barier i ograniczać naszych kontaktów do kręgu najbliższych znajomych, gdyż każdy, bez względu na jego ograniczenia, powinien mieć prawo do marzeń” – powiedziała Agata Battek.

Fundacja VERBA działa czynnie na rzecz osób niepełnosprawnych. Celem jej istnienia jest działalność dla rozwoju nauki, edukacji, oświaty i wychowania – poprzez nowatorskie projekty stara się przeciwdziałać dyskryminacji osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i zawodowym. Projekty realizowane przez Fundację mają za zadanie inspirować do działania i motywować do podążania za własnymi marzeniami.Cały dochód ze sprzedaży książki przeznaczony jest na program bezpłatnej dystrybucji bajek w przedszkolach, szkołach, szpitalach, domach dziecka, domach kultury, bibliotekach i miejscach zabaw maluchów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza