BARTEK – inwestycja w dobre obuwie dziecięce

2015-04-09 8:00

Firma BARTEK to ekspert w dziedzinie obuwia dziecięcego. Wprowadzeniu wiosennej kolekcji butów dla dzieci będzie towarzyszyć kampania edukacyjna, która ma na celu zwiększenie świadomości rodziców na temat tego, jak ważny jest dobór właściwego obuwia.

Badania naukowe dowodzą, że ponad 90% dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami, a co 4 starsze dziecko ma wady stóp i kolan. Znaczna część z nich to wady i dolegliwości nabyte w związku z noszeniem nieprawidłowego obuwia. Dlatego tak ważne jest, aby obuwie dziecięce było dobrze dobrane. Zasada: „Lepiej zapobiegać niż leczyć” ma w tym przypadku szczególne znaczenie.

Kampania „Mamo, proszę, zadbaj o mnie!” – obejmie radio, prasę i serwisy internetowe. Przygotowano też ulotki o tym, jak dbać o stopy dziecka oraz certyfikaty, potwierdzające zakup dobrego obuwia dziecięcego.

Wybierając je, większość kieruje się bowiem głównie ceną i wyglądem. Niewielu z nich podczas zakupów zastanawia się, czy obuwie dziecięce jest dla nich bezpieczne i czy zapewnia stopom odpowiednią stabilność. Często popełniają też błąd i zakładają maluchom buty po starszym rodzeństwie. Są też tacy, którzy bez względu na stan zdrowotny stóp swoich pociech, poszukują butów dla dzieci z wkładkami ortopedycznymi w przekonaniu, że zapewnią one małym stopom prawidłowy rozwój. Niestety, to również szkodliwe działanie. Dlatego temat wyboru odpowiedniego obuwia dziecięcego warto zgłębiać. Dobre buty dla dzieci to inwestycja, która zawsze się zwraca. Profilaktyka jest dużo tańsza niż późniejsza rehabilitacja.

Firma BARTEK wraz z Instytutem Przemysłu Skórzanego przebadała ponad 11000 najmłodszych – to jedyna na świecie tak duża próba badawcza dotycząca stanu zdrowotnego stóp i kolan. Dzięki temu BARTEK wie, jak produkować buty idealnie odpowiadające wymaganiom anatomicznym.
Buty dla dzieci BARTEK mają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka i są poddawane certyfikacji znaku Zdrowa Stopa.

Więcej informacji na stronie internetowe firmy BARTEK.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza