Bezpieczeństwo dziecka na rowerze, rolkach czy hulajnodze. Żel Hydrosil na otarcia i skaleczenia

2015-08-06 15:26

Gdy robi się ciepło, w ruch idą uwielbiane przez dzieci rowery, rolki, hulajnogi. A my, dorośli, musimy zadbać o to, by jazda na nich była dla maluchów jak najbardziej bezpieczna. Jeśli jednak zdarzy się wypadek, miejmy pod ręką odpowiedni preparat, taki jak żel Hydrosil na skaleczenia i otarcia.

Sequoia
Autor: materiały prasowe Żel Hydrosil pomaga przy otarciach, skaleczeniach, a także poważniejszych ranach.

Dzieci uwielbiają jazdę na rolkach, hulajnodze czy rowerze i zazwyczaj bez problemu sobie z nią radzą. Niestety, nie do końca zdają sobie sprawę z zagrożenia, jakie może nieść ze sobą taka zabawa. Dlatego zapewnienie odpowiedniej ochrony to podstawa.

Bezpieczeństwo dziecka: sprawny sprzęt

Każdy sprzęt sportowy, z którego korzysta nasza pociecha, powinien być przede wszystkim solidny oraz dostosowany do wieku, wzrostu i możliwości dziecka – w tej sprawie warto poradzić się sprzedawcy. Zanim posadzimy malucha na rower czy hulajnogę, koniecznie sprawdźmy, czy wszystkie elementy są poprawnie zamontowane i działają bez zarzutu. Jeśli zdecydujemy się na zakup rolek dla naszego dziecka, pamiętajmy, że nie mogą być one ani za luźne, ani zbyt opinające. Eksperci zalecają, by miały kółka o mniejszej średnicy i twardości, gdyż takie nie pozwolą maluchowi za bardzo się rozpędzić.

Bezpieczeństwo dziecka: głowa pod ochroną

Kask to element obowiązkowy – ochroni głowę i twarz dziecka przed urazami i skaleczeniami. Powinien być solidny, ale jednocześnie lekki, warto także, by miał odpowiednią liczbę otworów wentylacyjnych, dzięki którym głowa malucha nie będzie się pocić. By właściwie zabezpieczał, musi być dopasowany do wielkości głowy, prawidłowo założony i dobrze zapięty. Paski, zarówno te przy uszach, jak i pod szyją, muszą być odpowiednio wyregulowane i lekko napięte (te przy uszach powinny łączyć się tuż pod uchem), klamra natomiast prawidłowo zapięta. Przy zakupie koniecznie zwróćmy uwagę na to, czy wybrany przez nas kask ma europejski certyfikat bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo dziecka: zabezpieczone łokcie i kolana

By jazda była dla naszego dziecka bezpieczna, warto zainwestować w solidne ochraniacze na łokcie, kolana i nadgarstki. Są to bowiem części ciała, które najczęściej ulegają kontuzjom podczas upadków, zwłaszcza na rolkach. Powinny być dopasowane pod względem rozmiaru (tak by dobrze przylegały do ciała, ale nie uciskały) i dokładnie zapięte, w przeciwnym razie będą się zsuwać. Pamiętajmy, że takie ochraniacze nie są niezniszczalne – jeśli dziecko dość często przewraca się podczas jazdy, warto od czasu do czasu sprawdzić, czy ochraniacze nie zostały uszkodzone.

Jeśli maluchowi zdarzy się wypadek na rowerze, hulajnodze czy rolkach, przede wszystkim nie panikujmy, tylko zacznijmy rozsądnie działać. Przy wszelkich otarciach skóry, skaleczeniach, a nawet poważniejszych ranach doskonale sprawdzi się żel Hydrosil, który nie tylko natychmiast uśmierzy ból i przyniesie maluchowi ulgę, lecz także przyspieszy gojenie i pomoże zapobiec zakażeniu. Zanim go użyjemy, dokładnie oczyśćmy oraz zdezynfekujmy ranę.  

Więcej na www.hydrosil.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza