Bezpieczeństwo i wygoda na długo

2013-08-12 8:00

Dostosowanie fotelika do wzrostu i wagi dziecka jest niezwykle ważne dla jego bezpieczeństwa w podróży. Gdy  główka dziecka zaczyna wystawać ponad oparcie siedziska, czas na zakup kolejnego.

concord_ultimax
Autor: _materialy_prasowe

Niestety, zwykle moment ten nadchodzi nieoczekiwanie szybko, bo dzieci rosną w oka mgnieniu. Dlatego warto rozważyć zakup modelu, który posłuży dłużej.
Fotelik Concord Ultimax Isofix jest przeznaczony dla dzieci o wadze aż do 18 kg. Montuje się go w samochodzie na dołączonej bazie isofix tyłem do kierunku jazdy dla maluchów z grupy do 13 kg lub przodem dla tych z przedziału wagowego 9–18 kg. Wysuwanie złączy isofix odbywa się za pomocą pokrętła znajdującego się na froncie siedziska. Montaż fotelika jest łatwy i szybki i nie ma możliwości jego nieprawidłowego zainstalowania.
Ponieważ fotelik Concord Ultimax Isofix może długo służyć dziecku, został wyposażony 6-stopniową regulację wysokości zagłówka, a pasy automatycznie dopasowują się do kształtu ciała dziecka. Model ma też wkładkę redukującą kąt leżenia dla niemowląt.
Aby zwiększyć wygodę małego pasażera, w różnych częściach fotelika zastosowano tapicerkę trizone o odmiennych właściwościach. W okolicach głowy jest ona szczególnie miękka i przyjemna w dotyku. Na siedzisku i oparciu znajduje się przyjazny skórze, oddychający materiał, ograniczający pocenie. Z kolei zewnętrzne części są wykonane z wytrzymałej, łatwej do czyszczenia tkaniny. Bezpieczeństwo fotelika potwierdza zdobycie 4 gwiazdek w tegorocznym teście ADAC.
Ten i inne foteliki Concord są dostępne w ofercie Mini-Maxi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza