Buty dziecięce BARTEK – w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych

2016-09-08 15:41

Obuwie dziecięce ma większy wpływ na kondycję stóp niż mogłoby się wydawać. Dlatego firma BARTEK, produkując buty dla dzieci, ma na uwadze przede wszystkim zdrowy rozwój maluchów.

Bartek-buty dla dzieci
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe
Bartek-buty dla dzieci (1)
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe
Bartek-buty dla dzieci (2)
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe
Bartek-buty dla dzieci (3)
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe
Bartek-buty dla dzieci (4)
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe
Bartek-buty dla dzieci (5)
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe
Bartek-buty dla dzieci logo IMID
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe
Bartek-buty dla dzieci logo zdrowa stopa
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe

Badania naukowe dowodzą, że ponad 90% dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami, ale co czwarte starsze dziecko ma wady stóp i kolan. Znaczna część z nich to dolegliwości nabyte w wyniku noszenia niewłaściwego, niefizjologicznego obuwia, na którego negatywny wpływ najbardziej narażone są właśnie małe stopy. Zasada „lepiej zapobiegać niż leczyć” ma więc w przypadku dzieci szczególne znaczenie.

Aby maluchy miały zdrowe nogi i mogły się sprawnie poruszać, trzeba najpierw zadbać o ich stopy. Jak przekonują lekarze, wiele problemów ze stopami jest spowodowanych nieprawidłowo dopasowanym obuwiem. Obserwacje Instytutu Przemysłu Skórzanego, prowadzone przez ostatnie 30 lat, pokazują, że rodzice często nie wiedzą, jak wybrać buty dla swojej pociechy, tak aby zapewnić jej stopom prawidłowy rozwój. A dobre obuwie dziecięce to przecież inwestycja, która zawsze się zwraca.

Czym się powinny charakteryzować buty dla dzieci?

- być dłuższe od stopy o ok. 6–8 mm;
- mieć szeroki i wysoki czubek, gdyż umożliwia to swobodę ułożenia palców i nie ogranicza ruchomości stawów;
- mieć elastyczne spody, łatwo zginające się na linii stawów śródstopno-paliczkowych – około 1/3 długości  podeszwy licząc od czubka buta. Elastyczne spody nie ograniczają ruchomości stawów i czynności mięśni;
- wspomagać prawidłowe ustawienie pięty w stosunku do osi goleni. Uzyskuje się to, montując sprężystą zakładkę usztywniającą tylną część obuwia. Można ją stosować tylko w butach z zakrytą piętą. W sandałach sztywną zakładkę zastępuje się tzw. łożem dla pięty. Zarówno zakładka, jak i łoże zapobiegają koślawemu lub szpotawemu ustawianiu się pięty;
- być wykonane z miękkich, higienicznych materiałów, które łatwo dopasowują się do kształtu i wymiarów stopy oraz pochłaniają pot. Sztywny materiał ściska stopę, zaburzając krążenie, ocierając, a nawet deformując ją. Materiał niepochłaniający potu zwiększa prawdopodobieństwo nadmiernego namnażania się mikroflory skóry stopy i drobnoustrojów patogennych;
- mieć obcas o odpowiedniej wysokości – dla małych dzieci ok. 5 mm, dla starszych maksymalnie 3,5 cm;
- mieć wkładki ortopedyczne tylko w uzasadnionym przypadku. Zgodnie z badaniami ortopedycznymi niekorzystne jest stosowanie w przypadku zdrowych stóp wkładki podpierającej sklepienie podłużne;
- mieć  odpowiednie urzeźbienie podeszwy, co dodatkowo zabezpiecza przed poślizgiem;
- być wyposażone w elementy odblaskowe zwiększające bezpieczeństwo – dzięki nim dzieci są zdecydowanie bardziej widoczne na drodze po zmierzchu.

Firma BARTEK specjalizuje się w dziedzinie obuwia dziecięcego, od 1991 roku produkując buty, które zapewniają prawidłowy rozwój stóp najmłodszych. W ramach jesiennej kolekcji firma proponuje między innymi następujące wzory:

- buty BARTEK 91756 – połączenie nowoczesnej formy i żywych kolorów. Zapewniają maksymalny komfort, by dziecko mogło aktywnie korzystać z uroków jesieni. Przeznaczone dla maluchów, które chcą się wyróżniać i podkreślać swoją oryginalność. Obuwie ma szeroki i wysoki czubek oraz elementy odblaskowe. Rozmiary: 19–26, sugerowana cena detaliczna: 199,90 PLN. 

- buty BARTEK 91844 – miękkie i elastyczne trzewiki z elementami odblaskowymi. Niezwykle sprężysta, elastyczna podeszwa pozwala na swobodę ruchu stóp, a jej specjalna konstrukcja dodatkowo zabezpiecza przed nadmiernym poślizgiem. Piankowane kołnierz i język oraz wyściółka z funkcją mikromasażu podnoszą walory użytkowe modelu. Rozmiary: 19–26, sugerowana cena detaliczna: 199,90 PLN.

- buty BARTEK 94281 – propozycja inspirowana ulicą wielkiego miasta. Luz i młodzieżowy „coolness” podkreśla forma i kolorystyka trzewika w stylu trampek. Buty zostały w całości wykonane ze skór naturalnych, dzięki czemu dobrze pochłaniają pot. Dodatkowa perforacja wspomaga cyrkulację powietrza wewnątrz obuwia. Miękka pianka umieszczona nad kostkami zapewnia stabilizację stawu i zapobiega otarciom. Rozmiary: 27–40, sugerowana cena detaliczna: od 279,90 PLN.

- buty BARTEK 94364 – idealne na jesienne spacery i harce dzięki superelastycznej podeszwie i wykonaniu z miękkich skór. Właściwie dobrane materiały zapewniają odpowiedni mikroklimat, komfort i higienę. Rozmiary: 27–40, sugerowana cena detaliczna: od 259,90 PLN.

- buty BARTEK mini – przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Wykonane z delikatnych skór naturalnych oraz wysokiej jakości materiałów tekstylnych, zapewniających komfort i higienę. Wygodne w zakładaniu, umożliwiają dobre dopasowanie. Dostępne w różnych wzorach i kolorach. Linia MINI to buty do raczkowania i nauki chodzenia, jak również wzory na zimę, chroniące dziecięce stópki przed chłodem. Rozmiary: 18-25, sugerowana cena detaliczna 49,90 PLN.

Buty BARTEK mają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz są poddawane certyfikacji znaku Zdrowa Stopa.

Więcej na www.bartek.com.pl

                                            

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza