Deichmann – buty dla dzieci w najlepszym standardzie

2015-04-08 8:01

Sklepy Deichmann wprowadziły do oferty nową kolekcję butów dla dzieci Elefanten, wyposażonych w zdrowe rozwiązania wspierające najmłodszych na kolejnych etapach rozwoju.

Buty Deichmann
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe Sandałki na rzep z dekoracyjnym paseczkiem zdobionym sztrasem. Rozmiar/tęgość: 25–30/M IV.

Dziecięce stopy rosną bardzo szybko – w drugim i trzecim roku życia od dwóch do trzech rozmiarów rocznie. W wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – o dwa rozmiary, natomiast w wieku szkolnym od jednego do dwóch rozmiarów. Dlatego też, aby wiarygodnie określić rozmiar butów dla dzieci, niezmiernie ważny jest pomiar długości i szerokości ich stóp, najlepiej co trzy miesiące.

Buty dla dzieci: jak odpowiednio wybrać ich rozmiar?

Przy dużym zaangażowaniu marki Elefanten stworzono system tęgości stóp WMS, będący nieocenioną pomocą podczas doboru butów dla dzieci. Został on opracowany w latach siedemdziesiątych i zaktualizowany w 2009 roku, stając się standardem prawidłowego doboru butów dla dzieci. Uwzględnia nie tylko przyrost długości stopy, lecz także jej naturalne proporcje. Stopy dwojga różnych dzieci mogą być tej samej długości, lecz różnić się szerokością. Nadmierna przestrzeń w butach dla dzieci sprawia, że stopy nie mają odpowiedniej stabilizacji, przez co przy każdym kroku przesuwają się do przodu i ulegają deformacjom. Aby temu zapobiec, konieczny jest prawidłowy dobór tęgości obuwia. Buty dla dzieci mogą być idealnie dopasowane tylko wtedy, jeżeli uwzględni się jednocześnie długość i szerokość stóp (szerokie, średnie, wąskie). Pozwala to uniknąć szkodliwego wpływu źle dobranego obuwia na delikatne, dziecięce nóżki.
Więcej informacji na temat sandałków i innych butów dla dzieci Elefanten na stronie internetowej www.deichmann.pl.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza