Elementarz żeglarski dla dzieci „Jasio Optymista”

2011-06-22 10:32

„Jasio Optymista” to elementarz żeglarski przeznaczony dla najmłodszych, początkujących żeglarzy oraz ich rodziców, opracowany przez Dominika Życkiego, redaktor „Żagli”, świetnego żeglarza, mistrza Polski i świata w klasie Star. Abecadło zasad żeglowania dla dzieci wzbogacił ilustracjami Seweryn Czarnocki.

Elementarz żeglarski dla dzieci „Jasio Optymista”
Autor: archiwum redakcji

- Dziś większość młodych żeglarzy na całym świecie swoje pierwsze kroki stawia na małym Optimiście, niewielkiej łódeczce żaglowej zwanej „szufladą”. Łódka tego typu doskonale nadaje się do nauki pływania, dlatego bohater „Jasia Optymisty” właśnie na niej zdobywa swoje jachtowe doświadczenia – mówi Dominik Życki, autor elementarza.
Cykl artykułów „Żegluj z Jasiem Optymistą”, prezentujący abecadło zasad żeglowania, od 2005 roku, w okresie letnim, ukazywał się na łamach „Żagli”. Publikacje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci i rodziców, jak i klubów żeglarskich.
„Jasio Optymista” zawiera wszystkie cenne informacje o budowie jachtu klasy Optimist, zasadach bezpieczeństwa, podstawowych manewrach i właściwym ubiorze małego regatowca, a także elementy wiedzy przydatnej przy pierwszych startach w zawodach żeglarskich.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza