Higiena i leczenie zapalenia ucha zewnętrznego ze sprayem AURIMAX

2017-07-13 14:18

U dzieci zapalenie ucha zewnętrznego może powstać wskutek infekcji bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych lub mieszanych. Często przyczyna infekcji bywa trudna do ustalenia, a towarzyszące jej objawy, takie jak ból i obrzęk, są bardzo uciążliwe.

AURIMAX
Autor: materiały prasowe

Najskuteczniejszą metodą zapobiegania zapaleniu ucha zewnętrznego jest dbanie o prawidłową higienę i nawilżenie tej części ciała, szczególnie podczas kąpieli w basenie czy jeziorze. Należy unikać czyszczenia uszu patyczkami higienicznymi i przed kąpielą zabezpieczać skórę przewodu słuchowego natłuszczając ją odpowiednimi środkami. Utrzymanie prawidłowej higieny uszu umożliwiają obecnie produkty zawierające naturalne składniki roślinne, takie jak oliwa z oliwek. Dodatkowym atutem niektórych z nich jest zawartość roślinnych olejków eterycznych. Liczne badania naukowe dowodzą skuteczności wyciągów roślinnych w walce z bakteriami (także tymi odpornymi na antybiotyki, jak gronkowiec złocisty), wirusami i grzybami. Składniki roślinnych olejków eterycznych potrafią również stymulować układ odpornościowy i mobilizować go do walki z chorobą. Olejki eteryczne mają tylko jedno ograniczenie – nie zaleca się ich stosowania u dzieci, które nie ukończyły drugiego roku życia.
Ponadto olejki z wybranych roślin łagodzą objawy wielu różnych infekcji, mają działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwobrzękowe. Te właściwości pozytywnie wpływają na samopoczucie dziecka i skracają czas choroby.
Warto więc,  kompletując wakacyjną apteczkę, zaopatrzyć się w spray AURIMAX, który pozwoli skutecznie zadbać o higienę uszu i szybko zwalczyć przyczyny i objawy zapalenia ucha zewnętrznego nawet podczas wakacji.

AURIMAX2
Autor: materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza