Idealne łóżeczko dla dziecka. Czym należy się kierować, wybierając łóżeczka dla dzieci?

2013-07-31 11:54

Jakie funkcje powinno mieć łóżeczko dla dziecka? Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Wybór łóżeczka dla dziecka wbrew pozorom nie jest prosty. Jak zatem z gąszczu ofert wybrać mebel idealny?

lozeczko
Autor: _materialy_prasowe

Na rynku dostępne są łóżeczka dla dzieci w różnych wzorach i modelach, krajowe i zagraniczne, w wymiarach 120 x 60 i 140 x 70 cm. Wybierając łóżeczko dla dziecka trzeba kierować się przede wszystkim podstawowymi zasadami, takimi jak bezpieczeństwo, jakość wykonania, uniwersalność, funkcjonalność oraz nie mniej istotny aspekt wizualny.

Łóżeczko dla dziecka powinno spełniać Europejskie Normy Bezpieczeństwa. Określają one wymagania w zakresie bezpieczeństwa dla łóżek, a dotyczą m.in. materiałów, konstrukcji, pakowania. Wskazują np. wymaganą odległość między szczebelkami, nakazują, aby na łóżeczku w widoczny sposób zaznaczona była maksymalna wysokość materaca, czy wreszcie eliminują te produkty, które są pokryte łatwopalną farbą. Ważne, aby użyte farby i kleje były nietoksyczne, najlepiej wyprodukowane na bazie wody. Ząbkujące dziecko ma bowiem z powierzchnią mebelka częsty kontakt. Dobrym rozwiązaniem jest też zastosowanie gryzaków, które montuje się na dłuższych krawędziach łóżeczka.
Równie ważnym czynnikiem doboru łóżeczka dla dzieci jest jego jakość. Należy sprawdzić, czy mebel jest stabilny i solidnie wykonany – najlepiej z litego drewna. O uniwersalności łóżeczek świadczy z kolei możliwość ich wykorzystania w późniejszym okresie. Wyjmowane szczebelki czy wymienny bok pozwolą starszemu dziecku na swobodne wchodzenie i wychodzenie z łóżeczka. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest tzw. toddler rail – praktyczny, wymienny bok, stosowany przez firmę Troll Nursery. Dla łóżeczek o wymiarze 140 x 70 możliwość przerobienia na tapczanik to sprawa kluczowa (np. model Sun). Taki tapczanik będzie służył dziecku do piątego, a nawet szóstego roku życia. Dla osób szukających kołyski i łóżeczka godnym polecenia produktem jest De Lux Glider Cot (z oferty firmy Lulubaby). Jako pierwsze w Europie łóżeczko dla dzieci, spełniające Europejskie Normy Bezpieczeństwa, ma funkcję tradycyjnej kołyski oraz zaawansowany system ruchu poziomego. Jest wykonane z litego drewna, wyposażone w szufladę na prowadnicach teleskopowych oraz w gryzaki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza