Jak być dobrym rodzicem? - radzi psycholog z Centrum Zdrowia Dziecka

2017-03-13 15:08

Jak być dobrym rodzicem? - to pytanie zadaje sobie niejeden rodzic. A jak wiadomo wychowanie dziecka nie jest proste, dlatego warto sięgnąć po książkę Justyny Korzeniewskiej. Dzięki książce Jak być dobrym rodzicem? dowiesz się, jak rozmawiać z dzieckiem i reagować w kłopotliwych sytuacjach wychowawczych!

Jak być dobrym rodzicem?
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. Jak być dobrym rodzicem?
  2. Kilka słów o autorze

Jak być dobrym rodzicem?

Bać się czy nie bać dociekliwych dziecięcych pytań i pełnych buntu zachowań nastolatków? W jaki sposób informować dziecko o sprawach intymnych, trudnych zjawiskach społecznych i niebezpieczeństwach, a przy tym nie zawstydzać, nie wzbudzać niepokoju, nie burzyć pozytywnej wizji świata? Jak rozpoznawać obszary, w których najczęściej dochodzi do konfliktu między rodzicami a dziećmi? Jaką obrać strategię postępowania? W książce "Jak być dobrym rodzicem"? rodzice znajdą:

  • przykłady odpowiedzi na dociekliwe dziecięce pytania,
  • scenariusze rozwiązywania konfliktowych sytuacji,
  • informacje o rozwoju emocjonalnym dziecka od narodzin do nastolatka, jego rozumieniu świata i typowych reakcjach, pomocne w formułowaniu odpowiedzi na dziecięce pytania oraz we właściwym reagowaniu na kłopotliwe zachowania.  

Kilka słów o autorze

Autorką książki "Jak być dobrym rodzicem"? jest Justyna Korzeniewska, psycholożka, doktor nauk humanistycznych. Na co dzień służy pomocą chorym dzieciom i ich rodzicom w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Doradza także rodzicom na łamach prasy ("Twój Maluszek", "Mamo to Ja”, „Będę Mamą"), w programach telewizyjnych („Wielki Świat Małych Odkrywców”, „Na kłopoty ABC…”) oraz jako autorka ("Rozmowy z dzieckiem", "Kłopotliwe zachowania dzieci") i współautorka poradników ("Mamo, Tato, co Ty na to?" Pawła Zawitkowskiego i „Spokojnie to tylko dzieci” Karoliny Malinowskiej).

Jest przekonana, że troska o prawidłowy rozwój dzieci to najlepsza inwestycja w przyszłość, a jednocześnie ubogacające doświadczenie. Dzieciom zawdzięcza stałą ciekawość świata, pragnienie poznawania ludzi i odkrywania nowych form aktywności.

Patronat medialny nad publikacją książki "Jak być dobrym rodzicem"? sprawuje Radio Kolor, Magazyn M jaka Mama oraz Dobra Mama, portal miastodzieci.pl.

Jak być dobrym rodzicem?
Autor: materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza