Jak dbać o zęby mleczne? Szczoteczki dla dzieci Step by Step marki Jordan

2015-06-12 8:00

Warto zadać sobie pytanie, jak dbać o zęby mleczne. Pamięć o higienie pierwszych zębów jest równie ważna jak w przypadku zębów stałych. Przeświadczenie, że nie trzeba leczyć u dzieci zębów mlecznych, skoro i tak wypadną, jest mylne.

Szczoteczki Jordan
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe Szczoteczki Step by Step marki Jordan są odpowiednio wyprofilowane, a ich włosie jest bardzo delikatne.

Jak dbać o zęby mleczne: porady eksperta

Dbając o zęby mleczne, dbamy już o zęby stałe, ponieważ wszelkie stany zapalne toczące się w obrębie zębów mlecznych oraz ich tkanek okołowierzchołkowych mogą mieć nieodwracalne skutki, uszkadzając zawiązki zębów stałych. Istnieje zbadane naukowo powiązanie części chorób jamy ustnej z chorobami ogólnymi, takimi jak choroby serca, oczu, stawów czy nerek. - wyjaśnia ekspert marki Jordan, współpracujący z Fundacją Wiewiórki Julii, lek. dent. Paulina Wojas.

Dlatego też warto pamiętać, że próchnica czy inne objawy chorobowe nie powinny być traktowane jako norma u dzieci. Od trzeciego do dwunastego miesiąca życia niemowlę przechodzi ząbkowanie, najczęściej rozpoczyna się ono około 6. miesiąca życia. W momencie pojawienia się pierwszego zęba mlecznego rodzice powinni zaopatrzyć się w szczoteczki zaprojektowane na potrzeby czyszczenia jamy ustnej, dziąseł oraz powierzchni zębów u najmłodszych dzieci. W specjalistycznych produktach takich jak np. Step by Step marki Jordan szczoteczka jest połączona z gryzakiem masującym dziąsła. Szczoteczki Step by Step są także odpowiednio wyprofilowane do małej buzi, a włosie jest bardzo delikatne. Pierwsza, mała, kolorowa szczoteczka, poprzez zabawę przyzwyczaja dzieci do nawyku czyszczenia zębów – dodaje lek. stom. Paulina Wojas.

Jak dbać o zęby mleczne? Początkowo mycie zębów może odbywać się bez pasty, z użyciem samej wody. W późniejszych tygodniach, oprócz usuwania płytki, szczotkowanie zębów powinno być traktowane również jako miejscowa aplikacja fluoru, dlatego można rozpocząć stopniowe wprowadzanie pasty do zębów z jego dodatkiem, ale przeznaczoną specjalnie dla dzieci. Dziecięce szczoteczki Step by Step marki Jordan przeznaczone dla maluchów w wieku 0–2 lata, mają wskaźnik pasty, który ułatwia aplikację jej odpowiedniej ilości, wystarczającej do umycia ząbków dziecka.

Ekspert Jordan wyjaśnia: –  Badania wykazały, że wprowadzenie efektywnego szczotkowania zębów fluorkowaną pastą dwa razy dziennie, przed ukończeniem 2. roku życia, ma istotny wpływ na redukcję zachorowalności na chorobę próchnicową. Należy pamiętać, by nauczyć dzieci wypluwania pasty, stąd tak ważne jest płukanie buzi wodą po każdym myciu zębów i dobór szczoteczki, która ułatwia aplikację odpowiedniej ilości pasty.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza