Jak zachęcić dziecko do pomocy w pracach domowych? Utalentowany bóbr Kastor – bohater serii książek dla dzieci wydawnictwa Media Rodzina

2015-07-24 15:13

Jeśli maluch nie wykazuje chęci, żeby pomagać rodzicom w domowych czynnościach (zwanych przez niektórych obowiązkami), warto poszukać wsparcia w literaturze i sięgnąć po takie książki dla dzieci, które skłonią pociechę do inicjatywy. Seria o bobrze Kastorze wydawnictwa Media Rodzina to doskonały przykład lektury, która w sprytny sposób pomoże wpoić dziecku dobre nawyki.

bóbr
Autor: materiały prasowe Bóbr Kastor zachęca dzieci do radzenia sobie z domowymi czynnościami.

Bóbr Kastor to pomysłowy i sympatyczny bohater nowej serii książeczek skandynawskiego autora Larsa Klintinga. Wszechstronnie utalentowany zwierzak uprawia fasolkę, majsterkuje, piecze… Jednym słowem świetnie radzi sobie w każdej dziedzinie i do radzenia sobie z powodzeniem zachęca małe dzieci. Kastor wprowadza maluchy w świat domowych prac, w którym nawet prozaiczne czynności mogą okazać się wielką przygodą!

Minimalistyczna w graficznej postaci seria prezentuje na dużych ilustracjach bobra Kastora i jego małego pomocnika (młodszego brata, a może synka?) Maciusia podczas różnych działań. Warstwie obrazkowej towarzyszą teksty – krótkie, ale trafne i zarazem szczegółowe, nie pozostawiające wątpliwości co do istoty ilustrowanej czynności, a za to bardzo precyzyjnie nazywające przedmioty, narzędzia czy poszczególne etapy prac.

Seria książek o bobrze Kastorze spodoba się zarówno maluchom, bo nieskomplikowane przygody zabawnego zwierzaka zrozumieją nawet dwulatki, jak i starszym dzieciom, które z niewielką pomocą rodziców mogą spróbować samodzielnie wykonać przedstawione na ilustracjach czynności.

Do tej pory ukazały się: „Kastor uprawia fasolkę” oraz „Kastor majsterkuje”. We wrześniu 2015 roku premiera trzeciego tomu pt. „Kastor piecze”. Patronat medialny nad serią objęły: „Mamo, to ja” i „Twoje dziecko”.

Więcej informacji na stronie wydawnictwa: www.mediarodzina.com.pl.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza