Ulubiona książka z dzieciństwa: konkurs z okazji Dnia Dziecka na Matras.pl

2015-05-12 14:29

W jaki sposób możesz wygrać atrakcyjne zestawy książek, płyt, filmów i gier? Opisz swoją ulubioną książkę z dzieciństwa, dostępną w ofercie Matras.pl - może to ty otrzymasz jedną z 200 nagród?

Ulubiona książka z dzieciństwa
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe Konkurs Ulubiona książka z dzieciństwa organizuje sklep Matras.pl, a patronuje mu portal Mjakmama24.pl.

Spis treści

  1. Ulubiona książka z dzieciństwa: wybór jest tak ogromny!
  2. Ulubiona książka z dzieciństwa: zasady konkursu
  3. Ulubiona książka z dzieciństwa: nagrody
  4. Ulubiona książka z dzieciństwa: inspiracja

Najważniejsze, ukochane, takie które zostały w pamięci lub wracają po latach. Dały radość, otworzyły świat, poprowadziły w przyszłość, czasem pozwoliły przetrwać. Ulubione książki z dzieciństwa.

Ulubiona książka z dzieciństwa: wybór jest tak ogromny!

Dzień Dziecka jest świetną okazją, by je powspominać, opisać, zachęcić do sięgnięcia po nie. Pewnie też wzruszyć się i dostarczyć wzruszeń innym – jak czynią to zaproszeni przez nas goście, znani autorzy. Które książki przywołują Magdalena Grzebałkowska, Ewa Karwan-Jastrzębska, Grzegorz Kasdepke czy Krzysztof Varga? Skąd tyle emocji do dzisiaj budzi „Mała księżniczka”? Dlaczego cykl opowieści Alfreda Szklarskiego o Tomku wspomina tylu autorów? Co takiego ma w sobie Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz? Czy „wyrasta się” z Niziurskiego i Bahdaja? Jesteśmy dorośli, ale przecież każdy z nas był dzieckiem i każdy ma na dnie serca zakątek, w którym skrywa sentymenty i skarby z przeszłości. Są pośród nich i książki!

Ulubiona książka z dzieciństwa: zasady konkursu

Konkurs Ulubiona książka z dzieciństwa polega na opisaniu szczególnej, ukochanej książki dzieciństwa, wybranej z oferty Matras.pl.

1. Wybierz na Matras.pl książkę, która była Twoją ulubioną lekturą dzieciństwa.2. Opisz, na czym polega jej wyjątkowość i rolę, jaką odegrała w Twoim życiu.3. Potwierdź chęć wzięcia udziału w konkursie, zaznaczając boks „Biorę udział w konkursie" oraz akceptując regulamin.4. Czekaj na werdykt jury. Konkurs potrwa od 7 do 28 maja 2015 r. i można w nim wygrać zestawy książek, płyty, filmy i gry. W puli jest ponad 200 nagród! Przewidywanych jest 5 nagród I stopnia, 5 nagród II stopnia, 5 nagród III stopnia oraz wyróżnienia. Jednocześnie każdy z uczestników konkursu otrzyma 5% rabatu na zakupy w Matras.pl.

Wyniki konkursu opublikowane zostaną w Dzień Dziecka - 1 czerwca 2015 r.Konkurs jest objęty patronatem portalu Mjakmama24.pl.

Ulubiona książka z dzieciństwa: nagrody

Wśród 200 nagród w konkursie Ulubiona książka z dzieciństwa znajdziemy książki, filmy, płyty i gry.

Sponsorzy nagród - książki: Papilon, Wydawnictwo Literackie, Agora, Nasza Księgarnia, Wielka Litera, Zielona Sowa, Znak, PWN, Marginesy, Rebis, Święty Wojciech, Zwierciadło, Wydawnictwo Poznańskie, HelionSponsorzy nagród - filmy, muzyka, gry: Cass Film, Fonografika, Best Film, BBC, Granna

Ulubiona książka z dzieciństwa: inspiracja

Poniżej przedstawiamy odpowiedź, jakią udzielił na pytanie o ulubioną książkę z dzieciństwa Grzegorz Kasdepke, autor książek dla dzieci i młodzieży. Może zainspiruje was ona podczas pisania swojej?

Wypowiedź pochodzi ze strony Matras.pl.

Grzegorz Kasdepke, autor książek dla dzieci i młodzieży

Najważniejszą książką mego dzieciństwa okazała się ta, której… nie doczytałem. A było tak: Wracając ze szkoły, uwielbiałem przeskakiwać przez niedużą rzeczkę dzielącą mój rodzinny Białystok na dwie połowy; rzeczka nazywała się Białka, lecz mówiliśmy na nią Śmierdziałka – bo też więcej płynęło w niej ścieków, niż czegokolwiek innego. Wiosną przez nią przeskakiwałem, latem przeskakiwałem, jesienią przeskakiwałem - a zimą, zamiast jak zwykle przesadzić Białkę jednym susem, poślizgnąłem się i grzmotnąłem prosto na lód. Który, rzecz jasna, pękł w jednej chwili. Woda była przeraźliwie zimna, a na dodatek straszliwie cuchnęła. Wolałem nie wracać do domu autobusem… Ruszyłem więc na piechotę. Gdy w zesztywniałym ubraniu dotarłem wreszcie na miejsce, mama tylko załamała ręce.

Teraz akcja przenosi się na kanapę. Mam wysoką gorączkę, leżę przykryty kocem i czytam książkę „Łowcy przygód”. Dwie wcześniejsze części - „Łowcy wilków” i „Łowcy złota” – były rewelacyjne. Ta jest taka sobie. Przysypiam co i raz. W pewnym momencie znowu zapadam w drzemkę - śni mi się jednak, że wciąż czytam. „Łowca przygód” wreszcie staje się ciekawy, akcja wartka, dialogi bombowe. Budzi mnie mama. Kartkuję książkę, szukając miejsca, w którym przed chwilą przerwałem – a tam nudziarstwa czytane przed zaśnięciem! Rozzłoszczony rzucam „Łowcę przygód” w kąt. I dochodzę do wniosku, że skoro moja głowa potrafi wymyślać przez sen tak fajne historię, to kiedyś i na jawie będę potrafił je wymyślać. Wtedy właśnie zdecydowałem, że zostanę pisarzem.

Autorem „Łowcy wilków” oraz „Łowców złota” był James Oliver Curwood. „Łowcę przygód” dopisała Halina Borowikowa, tłumaczka ukrywająca się pod pseudonimem Jerzy Marlicz. Niniejszym składam im podziękowania.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza