Laktator Lakta Mila – bezpieczny wyrób medyczny CE w trosce o mamę i dziecko

2015-01-23 7:02

Laktator to największy sprzymierzeniec świeżo upieczonej mamy – wspomaga laktację, ułatwia przystawienie dziecka do piersi, zapobiega zastojom pokarmu. Co najważniejsze, naturalne karmienie gwarantuje prawidłowy rozwój układu odpornościowego noworodka. Laktator Lakta Mila LRM-4, oferowany przez firmę Simed, to gwarancja najwyższej jakości i bezpieczeństwa dla mamy i dziecka.

Laktator Lakta Mila
Autor: materiały prasowe

Zadaniem laktatora jest wspieranie mamy w okresie naturalnego karmienia, głównie poprzez wspomaganie laktacji i umożliwienie łatwiejszego przystawienia dziecka do piersi (dzięki ściągnięciu niewielkiej ilości pokarmu przed karmieniem maluchowi prościej jest uchwycić brodawkę).

Odciąganie nadmiaru pokarmu przy użyciu laktatora pozwala zapobiec bolesnym zastojom pokarmu i uniknąć stanów zapalnych piersi. Mama uzyskuje również cenną informację, ile pokarmu jest w stanie wytworzyć dla swojej pociechy. Lakta Mila LRM-4, najnowszy model laktatora polskiego producenta – firmy Simed, jest wyrobem medycznym oznakowanym znakiem CE. Co oznacza to w praktyce dla klienta?

Umieszczenie znaku CE jest  deklaracją producenta, że oznakowany produkt spełnia wymagania dyrektyw tzw. Nowego Podejścia Unii Europejskiej (UE). Dyrektywy te dotyczą zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska, określają zagrożenia, które producent powinien wykryć i wyeliminować. Producent, oznaczając swój wyrób znakiem CE, deklaruje, że jego produkt spełnia wymagania wszystkich odnoszących się do niego dyrektyw.

Aby móc oznakować swój wyrób znakiem CE, producent musi wcześniej dokonać analiz i podjąć działania konieczne do spełnienia odnośnych wymagań. Następnie poddaje produkt procedurze oceny zgodności z odpowiednimi dyrektywami. Przebieg i wyniki działań producent muszą zostać udokumentowane. Procedura oceny zgodności realizowana jest przez producenta (lub jego upoważnionego przedstawiciela) poprzez wykonanie sekwencji określonych przepisami działań. Warto zatem zwrócić uwagę, czy znak CE jest umieszczony na kupowanym laktatorze.

Laktator  Lakta Mila LRM-4 ze znakiem CE jest wykonywany z najwyższej jakości  surowców przeznaczonych do kontaktu z żywnością i nie zawiera Bisfenolu A (BPA 0 proc.).

Urządzenie jest wyposażone w  silikonową nakładkę masującą pierś oraz dobrze wyprofilowaną rączkę z wypustkami antypoślizgowymi. Zestaw zawiera standardową butelkę z akcesoriami, a dodatkowo również adapter-przejściówkę do butelki szerokootworowej. Dzięki temu mama może sama decydować, jaką buteleczkę wybierze dla swojego maleństwa.  
Laktator  Lakta Mila LRM-4 to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, lecz także konkurencyjnej ceny (39 zł).

Więcej informacji na www.simed.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza