Na dobry sen

2012-12-20 12:50

3 kroki rytuału na dobranoc opracowane przez JOHNSON'S® Baby to pierwsza całonocna metoda o skuteczności potwierdzonej klinicznie, która poprawia jakość snu dzieci.

na dobry sen
Autor: _materialy_prasowe

Naukowcy z JOHNSON&JOHNSON przeprowadzili 3-tygodniowy test w celu sprawdzenia wpływu rytuału na dobranoc na sen niemowląt.

WYNIKI:
NIEMOWLĘTA ZASYPIAŁY SZYBCIEJ
Przeciętnie, dzięki zastosowaniu rytuału  na dobranoc, dzieci zasypiały o 37% szybciej.

NIEMOWLĘTA  SPAŁY DŁUŻEJ
Przeciętnie dzieci spały dłużej po  zastosowaniu 3 kroków rytuału na dobranoc.

NIEMOWLĘTA BUDZIŁY SIĘ RZADZIEJ I NA KRÓCEJ
Zanotowano o jedną trzecią (37%) mniej nocnych przebudzeń, a długość  okresu rozbudzenia skróciła się  prawie o połowę (49%).

MAMY CZUŁY SIĘ MNIEJ ZMĘCZONE I MIAŁY WIĘCEJ ENERGII
Mamy doświadczyły również większego poczucia kontroli i okres niemowlęctwa określiły jako „łatwiejszy”.

Źródło: USA, n=58, 3 tygodnie testu

Poznaj 3 kroki rytuału na dobranoc z JOHNSON’S® Baby:

Krok 1. to kąpiel. Nie nalewaj do wanienki zbyt dużo wody (do 13 cm). Zanim zamoczysz dziecko upewnij się, że jest ona ciepła, ale nie gorąca. Wlej płyn do kąpieli JOHNSON’S® Baby Bedtime i rozmieszaj go ręką. Delikatnie umieść maluszka w wanience. Rękami łagodnie polewaj dziecko wodą. Większość maluchów uwielbia kąpiel, więc nie śpiesz się. Wyjmij dziecko z wanienki, owiń ręcznikiem i dokładnie osusz.

Krok 2. to masaż, który pozwoli dziecku poczuć się bezpiecznym, kochanym i gotowym na sen. Zanim ubierzesz niemowlę, nałóż na dłoń niewielką ilość balsamu JOHNSON'S® Baby Bedtime i delikatnie wmasuj w skórę dziecka.

Krok 3. to wyciszenie. Tuż przed snem najlepiej unikać aktywnych zabaw. Dzięki temu dziecko nauczy się samo uspokajać i ponownie zasypiać, gdy przebudzi się w środku nocy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza