Na rodzinne wakacje z synbiotykiem MULTILAC® – numerem 1 w Polsce*

2016-05-31 14:16

Wybierając się w podróż z dziećmi warto zadbać o dobre wyposażenie apteczki. Nie powinno zabraknąć w niej synbiotyku MULTILAC®, preparatu, który utrzymuje równowagę flory bakteryjnej i tym samym sprzyja prawidłowemu działaniu układu pokarmowego.

multilac
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe Preparaty MULTILAC® i MULTILAC® Baby nie zawierają mleka i kazeiny, są zatem bezpieczne dla osób z alergią na produkty z tej grupy. Co ważne, nie wymagają przechowywania w lodówce. Wystarcza jedna kapsułka lub saszetka dziennie, najlepiej na noc.

Spis treści

  1. Dlaczego jest to tak ważne?
  2. Dlaczego MULTILAC®?
  3. Dlaczego MULTILAC® Baby?

Dlaczego jest to tak ważne?

Szacuje się, że z tzw. biegunką podróżnych, wzdęciami lub bólami brzucha zmaga się od 30% do 50%** wyjeżdżających osób. Przyjmuje się, że czynnik bakteryjny odpowiada za 80% zachorowań, a pozostałe przypadki to czynnik stresu, na który nie mamy wpływu. Zmiana otoczenia, wody, pożywienia, emocje wpływają na pojawienie się dolegliwości żołądkowo-jelitowych. Może to spotkać każdego z nas, nawet niemowlęta. Żywe szczepy bakterii zawarte w MULTILAC ® sprzyjają utrzymaniu prawidłowego działania przewodu pokarmowego.

Dlaczego MULTILAC®?

MULTILAC® jest nowoczesnym synbiotykiem, który zawiera aż 9 szczepów żywych kultur bakterii oraz składnik odżywczy – oligofruktozę, stanowiący źródło energii potrzebnej dla rozwoju bakterii zawartych w preparacie, umożliwiając ich szybsze namnażanie w przewodzie pokarmowym. W preparacie MULTILAC® została zastosowana innowacyjna technologia enkapsulacji MURE®, która chroni bakterie przed niskim pH soku żołądkowego, solami żółci oraz enzymami trawiennymi. Umożliwia to ich adaptację i przeżywalność w świetle jelita oraz zachowanie wysokiej aktywności biologicznej. Szczepy bakterii zawarte w MULTILAC® mają zdolność rozkładania laktozy na cukry proste, co jest korzystne dla osób z niedoborem laktazy, nietolerujących mleka i jego przetworów.

Dlaczego MULTILAC® Baby?

MULTILAC® Baby to najnowszej generacji synbiotyk dla dzieci od 4. miesiąca życia, który zawiera aż 9 szczepów bakterii oraz składnik odżywczy – fruktooligosacharydy, umożliwiający szybsze namnażanie się w przewodzie pokarmowym bakterii zawartych w preparacie. W składzie MULTILAC® Baby znajduje się L. rhamnosus GG – jest to jeden z najlepiej udokumentowanych i znanych lekarzom szczepów bakteryjnych o potwierdzonej badaniami zdolności kolonizacji jelit. W preparacie zastosowano technologię mikroenkapsulacji – Micro MURE®. Polega ona na pokryciu bakterii powłokami ochronnymi: białkową i polisacharydowo-hydrokoloidową. Wydłużają one przeżywalność dobrych bakterii, zabezpieczając je przed niszczącym działaniem soku żołądkowego i enzymów trawiennych.

Więcej informacji na stronach internetowych produktów.

* Multilac to preparat najczęściej wybierany przez konsumentów według danych odsprzedażowych do pacjenta w ilość; Kamsoft Omnibus; marzec 2016.

** Prof. dr hab. Tomasz Mach, dr med. Andrzej Cieśla „Biegunka podróżnych”; Oddział Kliniczny Klinik Gastroenterologii i Hepatologii oraz Chorób Zakaźnych, Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza