Nowy sposób na ból porodowy - żel położniczy

2012-08-16 13:31

Wiele przyszłych mam obawia się bólu porodowego. Na szczęście pojawia się coraz więcej różnych metod na łagodzenie bólu przy porodzie. Jedną z nich jest zastosowanie żelu położniczego.

Nowy sposób na ból porodowy - żel położniczy
Autor: Verco - wellness is our challenge Nowy sposób na ból porodowy - żel położniczy

Położne coraz częściej uświadamiają kobietom, że ból i strach związany z porodem można ograniczyć dzięki różnym technikom. Potrzebne jest to zwłaszcza w drugiej fazie porodu, gdy dziecko przesuwa się przez kanał rodny. Ból porodowy jest wtedy bardzo intensywny. Wiąże się z silnymi skurczami i rozciąganiem się szyjki macicy. U kobiet, które rodzą pierwszy raz, ten etap porodu trwa ok. 2 godziny.
Dolegliwości pomaga zmniejszyć żel położniczy, aplikowany przez położną w początkowym etapie porodu. Tworzy on warstwę poślizgową, zmniejszając tarcie płodu o ściany kanału rodnego. Żel położniczy zmniejsza siły tarcia o ok. 1/3. Tym samym minimalizuje ból i ryzyko uszkodzenia krocza. Chroni więc dziecko oraz narządy rodne matki.
Polskie Towarzystwo Położnych rekomenduje żel położniczy Natalis, który został opracowany w Szwajcarii. Żel Natalis jest bezzapachowy, bezbarwny i zawiera wyłącznie składniki naturalne. Polecany jest dla pierworódek oraz kobiet, które rodzą po raz kolejny. Można go stosować w stanach po cesarskim cięciu, w przypadku porodów w wodzie, porodu przedwczesnego. Żel położniczy Natalis dostępny jest w szkołach rodzenia, szpitalach, gabinetach ginekologicznych, u dystrybutora oraz w sprzedaży internetowej www.drogeriazdrowie.pl.

materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza