"O Misiu, który szukał przyjaciela"

2018-02-14 8:48

"O Misiu, który szukał przyjaciela" to historia o przyjaźni, poznawaniu siebie i wytrwałości w dążeniu do celu. O tym, że każdy – mały, duży, a nawet średni – może osiągnąć to, czego bardzo pragnie. Czy Miś znalazł przyjaciela? „Nie podpowiadaj” – powiedział Miś. „Niech przeczytają sami”.

O Misiu, który szukał przyjaciela
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe

"To nie powinno się było zdarzyć, bo żaden miś nie powinien być sam. A jednak…  Na ławce siedział Miś. Sam. Zupełnie sam. Nie ma chyba nic smutniejszego, niż widok samotnego misia. Każdy miś – mały, duży, a nawet średni – potrzebuje przyjaciela. A najlepszym przyjacielem misia jest… „Wiem, wiem, nie podpowiadaj” – powiedział  Miś. „Wiadomo, misie i dzieci zawsze trzymają się razem” – stwierdził zadowolony i wyruszył na poszukiwanie przyjaciela.

O "Misiu, który szukał przyjaciela" to historia o przyjaźni, poznawaniu siebie i wytrwałości w dążeniu do celu. O tym, że każdy – mały, duży, a nawet średni – może osiągnąć to, czego bardzo pragnie. Czy Miś znalazł przyjaciela? „Nie podpowiadaj” – powiedział Miś. „Niech przeczytają sami”.

Danuta Parlak  – autorka książek dla dzieci, słuchowisk radiowych (realizacje w Teatrze Polskiego Radia) oraz sztuk teatralnych. Opublikowała: Kapelusz Pani Wrony, Krokodyl, Pan Mruczek i Mysia Rodzina (nominacja w konkursie Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2009), O Mikołaju, który zgubił prezenty, Żyrafa i Mrówka, Zwariowana kałuża, Tajemnicze notesy Tywonki. Za książkę Obcy w lesie otrzymała wyróżnienie w konkursie na Książkę Roku IBBY 2015.

Joanna Bartosik – ilustratorka książek dla dzieci, doktorantka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. autorka serii Raz, dwa, trzy – widzimy, słyszymy, mówimy wyróżnionej w konkursie Instytut Książki TRZY/MAM/KSIĄŻKI oraz nagrodzonej w IX Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. Zilustrowała m.in. O Mikołaju, który zgubił prezenty, Bajki La Fontaine’a, Co widzi Nana?, Co robi Fifi?, Gdzie jest Koko?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza