"O Nowej Hucie twórczych zabaw kilka"

2012-08-28 15:58

Wydana przez Muzeum PRL-u, krakowski oddział Muzeum Historii Polski, książeczka „O Nowej Hucie twórczych zabaw kilka” to pierwsza kreatywno-edukacyjna książka dla dzieci z tą dzielnicą Krakowa jako bohaterką w roli głównej.

Przygotowana przez Muzeum książeczka dostarcza inspiracji do kreatywnego myślenia dla 6-9-latków. Dzieci znajdą w książce napisane zabawnym językiem historyjki, a także zostaną zaproszone do ich dokończenia, uzupełnienia czy dorysowania. Tłem opowieści jest Nowa Huta – jej mieszkańcy, miejsca i historia.
Książeczka jest kierowana nie tylko dla najmłodszych mieszkańców Krakowa. Jej celem jest dotarcie do odbiorców także spoza regionu, promocja najmłodszej dzielnicy Krakowa i zwiększenie w niej ruchu turystycznego.
Do współpracy przy realizacji projektu Muzeum zaprosiło doświadczonych dydaktyków i plastyków:
Maja Dobkowska – filolog i kulturoznawca. Od wielu lat związana z Ośrodkiem Twórczej Edukacji Kangur w Krakowie. Współautorka książeczek dla dzieci z serii „Myślanki”, cieszących się ogromnym zainteresowaniem wśród rodziców oraz docenionych także przez pedagogiczne środowisko akademickie.
Zbigniew Dobosz – od lat zajmuje się projektowaniem graficznym, fotografią, ilustrowaniem książek. Jego ilustracje zostały wybrane w konkursie ogłoszonym na potrzeby tej właśnie książeczki.

materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza