Ocumax Hydro – w trosce o oczy

2014-01-30 7:00

Rola ludzkich łez nie ogranicza się jedynie do wyrażania emocji, gdy płaczemy bądź się cieszymy. Powłoka filmu łzowego okalająca powierzchnię oka spełnia kilka niezwykle ważnych funkcji. Gdy zaczyna brakować łez, pojawiają się liczne dolegliwości.

Ocumax hydro
Autor: _materialy_prasowe

Na suchość oczu coraz częściej skarżą się młode mamy, które po dłuższej przerwie wracają do pracy. Sprzyjają temu długie godziny spędzane przed ekranem komputera, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, a także kurz, pył i dym tytoniowy.
Bez odpowiedniej ochrony rogówka jest wystawiona na działanie szkodliwych czynników i dochodzi do jej bolesnych podrażnień, a w dalszej konsekwencji do uszkodzeń delikatnej powierzchni.
Warstwa filmu łzowego stanowi w pewnym sensie część układu optycznego oka, gdyż ma zdolność do załamywania promieni świetlnych. W przypadku jej nieprawidłowości, znacznie trudniej uzyskać doskonałą ostrość wzroku.
Łzy stanowią ponadto naturalną ochronę przed występowaniem stanów zapalnych i schorzeń wywoływanych przez bakterie i wirusy. Pomagają też w usuwaniu złuszczonych komórek i ciał obcych z oczu przez kanaliki łzowe lub wypłukiwane na zewnątrz.

Jak ochronić się przed dolegliwościami związanymi z suchymi oczami?

Z myślą o osobach szczególnie narażonych na skutki niewystarczającego nawilżenia gałki ocznej opracowano Ocumax Hydro – suplement diety w postaci płynnych kapsułek, który nawilża oczy od wewnątrz bez konieczności stosowania kropli. Taka forma preparatu jest wygodna także dla osób noszących soczewki. Każda kapsułka zawiera 7 starannie dobranych składników odżywczych i witamin, które chronią powierzchnię rogówki i łagodzą takie dolegliwości jak: świąd, pieczenie, uczucie ciała obcego w oku, suchość, łzawienie i obrzęk powiek.

Więcej informacji na stronie internetowej preparatu Ocumax (Lek-Am).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza