Podstawy ekologii – orzechy piorące

2013-02-20 15:28

Czy orzechy mogą służyć do innego celu niż spożywczy? Oczywiście! Mimo że zastosowanie orzechów tak odmienne od tradycyjnego może budzić wątpliwości, okazuje się, że są one świetnym środkiem czyszczącym.

podstawy ekologii orzechy piorace
Autor: _materialy_prasowe

Mało znane jeszcze na polskim rynku orzechy piorące z gatunku Sapindus mukorossi zawierają saponinę – substancję czynną powierzchniowo, która po zetknięciu z wodą wytwarza pianę. Jest ona naturalnym odpowiednikiem mydła oraz tradycyjnym środkiem czyszczącym stosowanym w krajach azjatyckich, gdzie rosną drzewa zwane mydleńcami.
Orzechy do prania z linii EkoMama to produkt w 100 proc.  naturalny i biodegradowalny, a przy tym niezwykle skuteczny i wydajny. Korzystając z nich w codziennych porządkach, można naprawdę zaoszczędzić na drogich detergentach. Orzechy piorące są powszechnie używane przez ekologicznych rodziców – 5 łupinek zawiniętych w bawełniany woreczek wystarczy na kilka prań.
Ekologiczne pranie to jednak tylko jedno z zastosowań orzechów. Można nimi zastąpić płyn do mycia podłóg oraz naczyń. Wywar z orzechów pieni się i bez trudu usuwa zanieczyszczenia, nie pozostawia też osadu na podłodze i dokładnie ją czyści. Orzechy piorące nie mają właściwości żrących, nie zawierają substancji zapachowych ani sztucznych barwników, więc nie uczulają i nie wywołują podrażnień, a zużyta woda nie jest zanieczyszczona chemią gospodarczą.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza