Pojazdy akumulatorowe - pierwszy samochód dla dziecka

2017-07-10 10:10

Maluchy mają różne marzenia motoryzacyjne. Współcześnie rodzice mają szeroki wybór zabawek, które pomogą w ich spełnieniu. Należą do nich tzw. pojazdy akumulatorowe – autka dla dzieci wyposażone w silnik elektryczny. Pozwalają one na naukę jazdy w wydaniu dla najmłodszych – bezpieczną i dającą mnóstwo radości. Dzięki dużemu zróżnicowaniu modeli każde dziecko znajdzie coś dla siebie – samochód, quad, motor, koparkę czy traktor.

Pierwszy samochód dla dziecka
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. Pojazdy akumulatorowe a rozwój dziecka
  2. Na co zwrócić uwagę, dokonując wyboru?

Pojazdy akumulatorowe a rozwój dziecka

Pojazdy akumulatorowe stawiają przed dzieckiem ciekawe wyzwania. Po pierwsze, maluszek wciela się w rolę dzielnego kierowcy wyruszającego w nieznane. Jego wyobraźnia pracuje wtedy na pełnych obrotach, dzięki czemu pobudza ją i rozwija, jednocześnie się bawiąc. 

Po drugie, tak jak w czasie jazdy prawdziwym samochodem, dziecko wykonuje różne manewry: omija przeszkody, reguluje prędkość, cofa itp. W efekcie ucząc się koordynacji, koncentracji i wyobraźni przestrzennej. Te umiejętności przydają się każdego dnia – w nauce i sporcie, a także w drodze do przedszkola czy szkoły. 

Pierwszy samochód dla dziecka1
Autor: materiały prasowe

Na co zwrócić uwagę, dokonując wyboru?

Bezpieczeństwo to podstawa. Z tego względu należy sprawdzić, czy wybrany pojazd akumulatorowy spełnia odpowiednie normy europejskie. W dalszej kolejności  trzeba zwrócić uwagę na pojemność akumulatora oraz moc silników – to one decydują o czasie zabawy, szybkości pojazdu i tym, jak radzi on sobie w trudniejszym terenie.

Do niektórych modeli dołączony jest pilot zdalnego sterowania, pozwalający na kierowanie ruchem pojazdu przez rodzica i dyskretną kontrolę zabawy. Innymi godnymi uwagi funkcjami są m.in.: otwierane drzwi, światła LED oraz melodie. To ważne, by pamiętać o nich, wybierając pierwszy samochód dla dziecka.

Pierwszy samochód dla dziecka2
Autor: materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza